RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Çrş Eki 17, 2018 6:58 pm

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 105 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: 2014 Dacia Logan MCV
MesajGönderilme zamanı: Pzt Tem 06, 2015 11:25 am 
Kullanıcı avatarı

Gayet güzel açıklamalar.Anlatımınız çok kuvvetli.Teşekkür ederim.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Tem 06, 2015 12:07 pm 
Kullanıcı avatarı

alex555 yazdı:
Gayet güzel açıklamalar.Anlatımınız çok kuvvetli.Teşekkür ederim.

Aynen ,tam bir sunum adamı :good:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Tem 06, 2015 1:02 pm 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler. Kullandıkça yine yorumlarda bulunacağım.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Tem 08, 2015 9:55 pm 
Kullanıcı avatarı

Ufaktan bir son hız denemesi yaptım. 140'dan sonra canım sıkıldı. Vazgeçtim :) Tahminimce 160'a kadar çıkar, 160'dan sonra sabır seviyenize göre 180'i görebilirsiniz :) Devri yüksek tutup hızlanırsanız 100'e fazla kasmadan 15-16 saniyede çıkıyorsunuz. Aceleniz yoksa idare eder.

120'den sonra falan kamyon sollarken hafiften sallanıyor ancak korkutacak derecede değil. Onun dışında gayet stabil gidiyor. 100 km hızda motor sesi çok az, rüzgar sesi de çok az fakat yol sesi çok fazla. Yol sesini kesecek bir yalıtım yapılsa yalıtım seviyesi kabul edilebilir seviyeye düşecek.

Keşfettiğim ve en çok sevdiğim özelliği de teybin hıza göre ses seviyesini ayarlaması. Çok kullanışlı bir özellik. Hala park etme problemi yaşıyorum. Eski arabayı garaja gözüm kapalı sokardım bu uğraştırıyor baya.

Yakıttan bahsedersem eğer şuan rodajda olduğu için yardıra yardıra kullanıyoruz :) Depo fulleneli 200 km oldu ve LPG göstergesi son yeşile yeni indi. Suan tek yeşil bir de kırmızı kaldı. Tabi bu sadece LPG. Ne kadar benzin yaktığını malesef ölçemiyorum.

Şehir içinde bazen 50 km hızda bile arabanın 4. vitesi istediği oluyor. Gayet ekonomik bir motor. Tabi 50 km'de ve 4. viteste gazı köklerseniz pek birşey değişmiyor :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Tem 09, 2015 2:20 pm 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

sandalye yazdı:
Ufaktan bir son hız denemesi yaptım. 140'dan sonra canım sıkıldı. Vazgeçtim :) Tahminimce 160'a kadar çıkar, 160'dan sonra sabır seviyenize göre 180'i görebilirsiniz :) Devri yüksek tutup hızlanırsanız 100'e fazla kasmadan 15-16 saniyede çıkıyorsunuz. Aceleniz yoksa idare eder.

120'den sonra falan kamyon sollarken hafiften sallanıyor ancak korkutacak derecede değil. Onun dışında gayet stabil gidiyor. 100 km hızda motor sesi çok az, rüzgar sesi de çok az fakat yol sesi çok fazla. Yol sesini kesecek bir yalıtım yapılsa yalıtım seviyesi kabul edilebilir seviyeye düşecek.

Keşfettiğim ve en çok sevdiğim özelliği de teybin hıza göre ses seviyesini ayarlaması. Çok kullanışlı bir özellik. Hala park etme problemi yaşıyorum. Eski arabayı garaja gözüm kapalı sokardım bu uğraştırıyor baya.

Yakıttan bahsedersem eğer şuan rodajda olduğu için yardıra yardıra kullanıyoruz :) Depo fulleneli 200 km oldu ve LPG göstergesi son yeşile yeni indi. Suan tek yeşil bir de kırmızı kaldı. Tabi bu sadece LPG. Ne kadar benzin yaktığını malesef ölçemiyorum.

Şehir içinde bazen 50 km hızda bile arabanın 4. vitesi istediği oluyor. Gayet ekonomik bir motor. Tabi 50 km'de ve 4. viteste gazı köklerseniz pek birşey değişmiyor :)

lastik sesini bastırdığında bu sefer rüzgar sesini duyacağından iyimiş gibi gelen izolasyonun aslında iyi olmadığını anlıyorsun... :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Tem 10, 2015 12:31 am 
Kullanıcı avatarı

Abi özellikle diğer seslere dikkat ettim. Aradan en çok göze batan yol sesi. Kaymak asfaltta çok problem yok ancak diğer yollarda kafa şişiriyor. Rüzgar sesi kesinlikle kabul edilebilir seviyede. Zaten kapı fitillerine baya özen göstermişler. 2 kat fitil var. Motor sesi olarak sadece bas frekanslar geliyor. Çok kafa şişirmiyor ancak motorun uğultusunu duyuyorsunuz.

Bugün bir depo LPG ile 300 km'yi geçtik. Şehir içi ve dışı karışık hunharca kullanım :) 310 km'de kırmızı ışık yanıyordu. Tahminimce bir 3-4 litre daha vardı. Toplam 28 litre gaz alıyor. 25 litre kalsa 100 km'de aşşağı yukarı 8 litre yakmış olur. Ünye'nin şehir içi trafiği çok yok. Şehir dışı 120'den aşşağı inmedik gibi birşey :) Bugün bagaj tavana kadar dolu, arabada 5 kişi 150 gördüm. Daha fazla da görürdüm ama yol bitti demek isterdim ancak malesef daha fazla gitmez :)

Kastırsam şehir dışı 6 küsür litreleri görürüm gibi geliyor ancak hiç kastırarak kullanmadım.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Tem 10, 2015 9:02 am 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

sandalye yazdı:
Abi özellikle diğer seslere dikkat ettim. Aradan en çok göze batan yol sesi. Kaymak asfaltta çok problem yok ancak diğer yollarda kafa şişiriyor. Rüzgar sesi kesinlikle kabul edilebilir seviyede. Zaten kapı fitillerine baya özen göstermişler. 2 kat fitil var. Motor sesi olarak sadece bas frekanslar geliyor. Çok kafa şişirmiyor ancak motorun uğultusunu duyuyorsunuz.

Bugün bir depo LPG ile 300 km'yi geçtik. Şehir içi ve dışı karışık hunharca kullanım :) 310 km'de kırmızı ışık yanıyordu. Tahminimce bir 3-4 litre daha vardı. Toplam 28 litre gaz alıyor. 25 litre kalsa 100 km'de aşşağı yukarı 8 litre yakmış olur. Ünye'nin şehir içi trafiği çok yok. Şehir dışı 120'den aşşağı inmedik gibi birşey :) Bugün bagaj tavana kadar dolu, arabada 5 kişi 150 gördüm. Daha fazla da görürdüm ama yol bitti demek isterdim ancak malesef daha fazla gitmez :)

Kastırsam şehir dışı 6 küsür litreleri görürüm gibi geliyor ancak hiç kastırarak kullanmadım.

tabi tekerlek sesi lastiğin markası ile de alakalı, ben bitik turanzaları atıp nokiana geçince yuh demiştim ki benim aracın tabanı ve çamurluk içlerinde emotion plus donanıma özel ekstra ses izolasyonu için çamurluktan başka bir de keçe var...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Tem 10, 2015 11:09 am 
Kullanıcı avatarı

karadeniz yazdı:

benim aracın tabanı ve çamurluk içlerinde emotion plus donanıma özel ekstra ses izolasyonu için çamurluktan başka bir de keçe var...

Hadi ya çok ilginç bilgi :)

İlk defa izolasyonun üst donanımda farklı olduğuna rastladım. Peki bunu satarken ön plana çıkarıyor mudur Fiat yoksa sen bu bilgiye kendi çabalarınla mı ulaştın ?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Tem 11, 2015 9:34 am 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

burcinhan yazdı:
karadeniz yazdı:

benim aracın tabanı ve çamurluk içlerinde emotion plus donanıma özel ekstra ses izolasyonu için çamurluktan başka bir de keçe var...

Hadi ya çok ilginç bilgi :)

İlk defa izolasyonun üst donanımda farklı olduğuna rastladım. Peki bunu satarken ön plana çıkarıyor mudur Fiat yoksa sen bu bilgiye kendi çabalarınla mı ulaştın ?

Sıfır satışta hala varsa belki söylüyorlardır bilmiyorum ama ben bunu kendim öğrendim. Yalnız şu var fiat sonradan kendi servislerinde kullanıcılar isterse ses izolasyonu da yapıyor, bekleme salonlarında boy boy afişleri vardı bunun, 250 tl gibi de bir rakam kalmış aklımda nedense, tamamen uydurma da olabilir tabi... :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Tem 11, 2015 9:36 am 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

bu arada c elysee nin dolusu ile boşu arasında da izolasyon farkı var, bizim müdürün arabasında o kadar rüzgar sesi yok da bizim bindiklerimiz resmen korku filmi gibi.. :D :pompala:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Tem 11, 2015 4:34 pm 
Kullanıcı avatarı

Elizenin arka koltugun arasından soğuk geliyor diye anlatan bir arkadaşım var :D

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Tem 11, 2015 11:03 pm 
Kullanıcı avatarı

Acaba motor sesi subaplar hala alışmadığı için olabilir mi? Sanki subapların sesini duyuyorum gibi geliyor bana. Aynı dizel motor tıkırtısı gibi.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Tem 12, 2015 5:55 am 
Kullanıcı avatarı

LPG nin enjektör sesidir. Benzin de dinledin mi ?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Tem 12, 2015 12:38 pm 
Kullanıcı avatarı

Benzinde biraz daha az geliyor ancak hala gürültülü. LPG sistemi Landirenzo. Enjektörleri gürültülü diyorlar.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Tem 12, 2015 2:45 pm 
Kullanıcı avatarı

Evet hafif bir dizel cinsinden ses yapar , çok dinleme boşver işini yapsın .

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Tem 12, 2015 6:56 pm 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

abi bazen eski brcler denk geliyor da yolda amanın diyorum sanki arka mahalle kaputun altında komple çiğdem çitliyomuş gibi, o ne ya... lovatoyu bu konuda tek geçerim :good:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Tem 12, 2015 7:41 pm 
Kullanıcı avatarı

karadeniz yazdı:
abi bazen eski brcler denk geliyor da yolda amanın diyorum sanki arka mahalle kaputun altında komple çiğdem çitliyomuş gibi, o ne ya... lovatoyu bu konuda tek geçerim :good:

Dayımın Aveo'sunda BRC var. Fabrika çıkışlı o da. Hakikaten denildiği kadar var. Hadi bizimki neyse dizeli andırıyor. BRC direk dizel sesi çıkartıyor :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Tem 12, 2015 7:46 pm 
Kullanıcı avatarı

karadeniz yazdı:
abi bazen eski brcler denk geliyor da yolda amanın diyorum sanki arka mahalle kaputun altında komple çiğdem çitliyomuş gibi, o ne ya...

:muhaha: :hhe: :muhaha:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Tem 12, 2015 11:27 pm 
Kullanıcı avatarı

hayırlı olsun.Çok güzel görünüyor.Allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin.bilgiler için teşekkürler.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Tem 13, 2015 12:10 am 
Kullanıcı avatarı

Teşekkürler :)

Birşey daha farkettim. Panik frende dörtlü yakıyor :) Yalnız baya sağlam asılmanız lazım.

Eğer iç aydınlatmayı kapılar açıldığında yanacak şekilde ayarlarsanız kilidi açtığınızda iç aydınlatma yanıyor. Bu zaten artık çoğu araçta olan bir özellik ama R9'dan sonra lüks tabi :D Birde motoru stop edip kontaktan anahtarı çıkarttığınızda da iç aydınlatma yanıyor. Hoş detaylar. Yalnız arka tarafta aydınlatma yok. Daha da kötüsü tavanda tutamak yok. Araçta tek tutamak sadece ön sağ kapıda var.

Klima elektrik destekli değilmiş. Direk kayışla motora bağlı. Yanlış bilgi vermeyeyim. Klima açıkken stop etme gibi bir problem yok. İlginç bir şekilde devirde yükselmiyor. Motor gücünden illaki çalıyordur ancak ben pek birşey hissetmedim. Araba zaten gitmiyor :) Devir sadece direksiyonu çevirirken hidrolik pompasından dolayı dalgalanıyor. Yeni klima kompresörleri eskilerine göre daha verimli herhalde. Eski araçlarda klimadan çok çeken var.

Yani olurda bu arabadan almak isteyen olursa "ulan zaten 75 beygircik birde klimayı açsam hepten bayılır bu." diyen varsa korkmasına gerek yok. Klima arabayı hissedilecek kadar öldürmüyor.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 105 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: