RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Pzt Ara 22, 2014 3:27 am

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Pzt Haz 11, 2012 6:01 pm 
Kullanıcı avatarı

Bugün yanmayan bagaj lambasını onarmıştım. Birde yanına şerit led koymuştum. Ufak bir gezinti yaptık ve farkettim ki sinyaller komple kafayı yemiş.

Sağa sinyal veriyorsunuz çok kısık bir şekilde solda yanıyor. Hatta arka taraflar bununla birlikte komple ters yanıyor. Frene basınca sinyal hızlanıyor, göstergede sis ışığı yanıyor vs vs.

Hemen parkettiğimiz bir yerde lambayı söktüm araç düzeldi. Birde o haliyle 10 km'ye yakın yol gittik ana yolda. Sizce sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Haz 18, 2012 3:55 pm 
Kullanıcı avatarı

abi bagaj lambasının ampülünü çıkar,ledi tak alnı problemi yaşamassın diye düşünüyorum.ben bagaj lambası az ışık veriyor diye ampülünü söküp 40 cm falan led bağladım bi problem yok.

Kavgada sehadetle butun kâm aliriz biz OSMANLILARIZ can veririz nâm aliriz BİZ.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Haz 18, 2012 4:03 pm 
Kullanıcı avatarı

Nasıl becerdiysem düzeltmeyi başardım. Sanırım araçta genel bir elektrik sorunu var. Şuan bir problem yok.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Haz 18, 2012 5:46 pm 
Kullanıcı avatarı

bagaj lambası demisken..
bagaj kapağını kapatıncaResim
çubuk gibi olan şey içeri gidiyor ya ben o parçayı içeri düsürdüm.. bunun ne zararı olur(bagaj lambası yanmıyor) nasıl yapabilirim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Haz 18, 2012 5:52 pm 
Kullanıcı avatarı

Switch düşmüş. Aslında vidası takılı değilken bile o parçanın düşme ihtimali yok. Sanırım kırılmış.

Yeni switch alıp takmanız gerekiyor. Sadece lambadan gelen şaseyi bağlıyorsunuz o kadar. Diğer şaseyi kaportadan alıyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Haz 18, 2012 8:59 pm 
Kullanıcı avatarı

tesekkürler :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Ağu 25, 2012 12:43 pm 

led ışıklar sistemin dengesini bozuyor mu ? led plaka lambası tavan lambası led torpido lambası takdım led fren ilave lambası takdım... sistem karıştı..sağ park lambası yanmıyor. önceden de sağ lamba kısık yanıyordu ama led takınca aşırı sönük yanıyor. sol park lambası ve fren lambası ayna anda yanıyor ve aşırı ısınıyor.. nerde karışıyor bu ... sigorta kutusundan mı .. sol tarafa aşırı akım geliyor...

tüm ledleri sökeceğim arıza devam ederse bakalım ne olacak.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Ağu 25, 2012 2:02 pm 
Kullanıcı avatarı

Bence bu araçların elektrik aksamını pek kurcalamamak lazım. Ekstra ilavelerle sinyallere kadar kafayı sıyırabiliyor.

Bende şuan led ışık olarak sadece bagaj aydınlatması var o kadar. Onun haricinde ekstra olarak sağ koltukta da tavan lambası var ancak onlarda normal ampul. Zaten normal ampul hem daha iyi aydınlatıyor hemde göz yormuyor. Tek sorunu fazla ısınıyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Ağu 25, 2012 6:20 pm 
Kullanıcı avatarı

tesisatlarımız yorgun. ;)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Ağu 30, 2012 2:28 pm 

sorunu buldum..daha önce yazmıştım.. parklar yanmıyor , ilave ledli fren lambası park lambası gibi sürekli yanıyordu.. bazen düzeliyor tekrar yine karışıyordu. plaka lambalarında sorun yoktu hatta bir kez sağ sinyal aşırı şekilde hızlı çalışma sesi veriyordu. o zaman sinyali bile bozmuştu...

neyse sorun şu..

ampüllerin takıldığı plastik kalıp içindeki fren ve park lambası aynı yerde olduğu için ve ben ampülü takarken bir keresinde kanırttığımı hatırladım.. o yüzden fren ve parklar birbirne karışmış ve sistem kafayı yemiş.. park ve fren ampülü takınca hafif yaylanıp boşta durmalı.. sıkı şekilde duruyorsa o yuvayı kanırtmışsınızdır. ve tesisat karışıyor..

tek çözüm 20 tl verip kalıpları yeniden almak..ama hangi taraf arızalı tespit edin...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Ağu 30, 2012 2:37 pm 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

ana sisteme paralel olarak Led lambalar bağlanırsa sorun çıkmaz ancak ana ampulu çıkarıp yerine Led konulursa böyle karışıklıklar olabiliyor...ben eski arabamda tavan lambasını söküp yerine led taktığımda kapılar kapalı olsa bile ledlerin çok hafiften ışık verdiğini görmüştüm...bu tesisattaki küçük 1 kaçağı gösteriyor mesela... ;)

sebebi de bence şu, araçlardaki elektrikli aygıtlar çok yüksek akımlarda çalışırlar, mesela farları yaktığınızda koldan 7-8 amperlik akım geçer, 7-8 amper de evlerimizde kullandığımız 3 çubuklu Quartz sobaların 2 tane çubuğunun çektiği akımdan daha fazladır... ;) bu yüksek akımlara 16-17 yaşındaki tesisatın bu zamana kadar dayandıktan sonra 1 de buna göre iletkenliği değişmiş kablolara dengesiz oranlarda (alçak veya yüksek) akım çeken dalgalar bağlayınca sistem sapıtıyor...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Ağu 30, 2012 7:22 pm 
Kullanıcı avatarı

aynen katılıyorun mesela bende arkada komple 2 far arası led var hiç sorun çıkarmadı ama arka stobun birinin duyu sıkıntılı bi anda sistem sapıttı 1-2kere

Biz bize yeteriz 1.4 severiz

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 12 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: