RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Sal Oca 23, 2018 6:11 pm

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 205 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Pzt Eki 24, 2016 1:06 pm 

Şu marşbiyellerdeki paslardan kapıları açmaya korkuyordum şimdi bembeyaz çok hoşuma gitti gerçekten.

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eki 24, 2016 1:21 pm 

Bu arada daha önce söyledimmi bilmiyorum ama boyacının çırağı boyadan önce arabayı yıkarken lpg anahtarını arabanın tabanında bırakıp tabanı yıkamış, fotolardan görüp ikaz ettim ama iş işten geçmiş Arabayı Ankaraya getirene kadar çalıştı dün kafasına göre benzine lpg ye geçip durdu. Anahtar BRC Bristol 41 miş piyasada da çok zor bulunuyormuş yarım gün gezip sonunda buldum ama 150 lira verdim bu tür dikkatsizlikler ve boşuna verilen paralar insanın canını sıkıyo.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eki 24, 2016 1:57 pm 
Kullanıcı avatarı

Güle güle kullanın. Temizlik yapılsa da üzerinden geçmek şart. Pasta cila işi halledilir ama zımpara olmazsa portakal kabuğuna bakarsınız. Bende bir tane kullanılmış Bristol anahtar var ama modelini ve çalışıp çalışmadığını bilmiyorum.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eki 24, 2016 2:02 pm 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

Sonuç tatminkar, güle güle kullanın

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eki 24, 2016 2:04 pm 

Cihangir KALKAN yazdı:
Güle güle kullanın. Temizlik yapılsa da üzerinden geçmek şart. Pasta cila işi halledilir ama zımpara olmazsa portakal kabuğuna bakarsınız. Bende bir tane kullanılmış Bristol anahtar var ama modelini ve çalışıp çalışmadığını bilmiyorum.

Anahtar aldım teşekkürler. Bu arada arabada portakal kabuğu hiç yoktu herkes bu duruma bayılmıştı boya süper diyordu gören herkes ama araba toplandıktan sonra kaputta bir kaç görünür görünmez arasında leke vardı tavanda bir tane kalem noktası kadar bir leke vardı usta niyeyse arabayı tamamen zımparalamış parlaklık gözle görünür şeklide azalmış moralim bozuldu, pasta çekince eski haline döner dedi. kaportacılara ve tanıdık boyacılara sordum teyit etim rahatladım. Aslında pasta çekmek için son kez almıştı ama zımpara çekmiş hata var diye pastayı da daha sonra cila çekeceğim zaman hallederim daha iyi olur dedi. Olur dedik.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eki 24, 2016 2:06 pm 
Kullanıcı avatarı

Çok güzel olmuş.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eki 24, 2016 2:20 pm 

burcinhan yazdı:
Çok güzel olmuş.

teşekkürler

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eki 24, 2016 2:20 pm 

karadeniz yazdı:
Sonuç tatminkar, güle güle kullanın

saolun teşekkürler

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eki 24, 2016 2:21 pm 

mertcan yazdı:
harika :yehu:

iyi niyetler için teşükkürler

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eki 24, 2016 3:01 pm 
Kullanıcı avatarı

Rabbım kazadan beladan nazardan korusun insallah. Güle güle kullanin. Boya korumayi ihmal etmeyin hatta porselen kaplama bile düşünün bence

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eki 24, 2016 3:32 pm 

enfes maşallah Rabbim nazarlardan korusun hayalim :nazar:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Eki 24, 2016 3:40 pm 

En başından beri takip ediyorum cok guzel olmuş güle güle binin kazasız belasız inş...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 25, 2016 3:25 am 
Kullanıcı avatarı

KUZOLUKOĞLU yazdı:
Cihangir KALKAN yazdı:

Anahtar aldım teşekkürler. Bu arada arabada portakal kabuğu hiç yoktu herkes bu duruma bayılmıştı boya süper diyordu gören herkes ama araba toplandıktan sonra kaputta bir kaç görünür görünmez arasında leke vardı tavanda bir tane kalem noktası kadar bir leke vardı usta niyeyse arabayı tamamen zımparalamış parlaklık gözle görünür şeklide azalmış moralim bozuldu, pasta çekince eski haline döner dedi. kaportacılara ve tanıdık boyacılara sordum teyit etim rahatladım. Aslında pasta çekmek için son kez almıştı ama zımpara çekmiş hata var diye pastayı da daha sonra cila çekeceğim zaman hallederim daha iyi olur dedi. Olur dedik.

Araba boyandıktan sonra boyanın yüzeyi portakal kabuğu gibi görünür. Dokunduğunuzda pürüssüz görünebilir ama görüntünüzü dağıtır. Boya sırasında akıntı gibi hatalar da olabilir. Bunları gidermek için araba teslim edilmeden evvel 1500, 2000 gibi zımparalarla izler kaybedilir. Zımpara ince olsa dahi boyayı matlaştırır. Gördüğünüz lekeler yıkamayla çıkmıyorsa pastalamada çıkabilir. Boyanın iyice sertleşmesinden sonra cila yapılması daha iyidir. Boyanın reaksiyonu tamamen biter.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 25, 2016 6:44 am 

Cihangir KALKAN yazdı:
KUZOLUKOĞLU yazdı:
Cihangir KALKAN yazdı:

Araba boyandıktan sonra boyanın yüzeyi portakal kabuğu gibi görünür. Dokunduğunuzda pürüssüz görünebilir ama görüntünüzü dağıtır. Boya sırasında akıntı gibi hatalar da olabilir. Bunları gidermek için araba teslim edilmeden evvel 1500, 2000 gibi zımparalarla izler kaybedilir. Zımpara ince olsa dahi boyayı matlaştırır. Gördüğünüz lekeler yıkamayla çıkmıyorsa pastalamada çıkabilir. Boyanın iyice sertleşmesinden sonra cila yapılması daha iyidir. Boyanın reaksiyonu tamamen biter.

Şu portakal kabuğu görüntüsünün ustaların(boyacıların ve kaportacılar) literatünde bir adı var ama unuttum. Araba boyadan çıkınca kaportacı boyada bundan hiç olmadığını ve süper olduğunu söyledi o ne dediğimde portakal kabuğu görüntüsü dedi bende inceledim gerçekten hiç yoktu. Araba toplandıktan sonra zımparalanmış sebebi portakal kabuğu görüntüsü değildi, boyada bir kaç noktada çıktılı lekelerdi (el sürünce hissediliyordu) ve dediğiniz gibi iki tane de sağ kapı altında küçük akıntı vardı. Niye zımparadan sonra Pastayı çekip vermediğini,1 ay sonraya ötelediğini düşünüyordum sizin açıklama beni aydınlattı demek ki boyanın sertleşmesini bekliyormuş cila atmak için, şimdi pasta çekse oluşacak lekeler için bir ay sonra yeniden pasta çekmesi gerekecek cila atmadan önce. şimdi anlam veriyorum. teşekkürler

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 25, 2016 10:40 am 

Cihangir KALKAN yazdı:
KUZOLUKOĞLU yazdı:
Cihangir KALKAN yazdı:

Üstadım anladığım kadarı ile bu işlerin içindesiniz veya anlıyorsunuz. Zımpardan sonra bana göre arabanın parlaklığı azalmış durumda başkalarına göre parlaklığı gayet iyi ama ben boyandıktan iki gün sonra gördüğüm halinden farklı olduğunu net anlıyorum, en basit olarak arka panelde zımpara yapmamış buranın parlaklığı ile diğer taraflar arasındaki fark sokak laması altında bariz belli oluyor.

Soracağım konu; pasta ve cila çekildikten sonra parlaklığı eskisi gibi olur mu veya en azından artarmı bunu konuda bilginiz varmı dır.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 25, 2016 11:11 am 
Kullanıcı avatarı

Evet zımpara matlaştırır, Evet pasta eskisinden daha iyi hale getirecektir :good:

Bunu siyah araç uygulaması ile daha rahat görebilmeniz açısından örnek vereyim: http://www.forumboyakoruma.com/showthread.php/1771-Siyah-Nissan-Navara-Z%C4%B1mpara-ile-Komple-Port ... 3%BCzeltme

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 25, 2016 11:24 am 

mertcan yazdı:
Evet zımpara matlaştırır, Evet pasta eskisinden daha iyi hale getirecektir :good:

Bunu siyah araç uygulaması ile daha rahat görebilmeniz açısından örnek vereyim: http://www.forumboyakoruma.com/showthread.php/1771-Siyah-Nissan-Navara-Z%C4%B1mpara-ile-Komple-Port ... 3%BCzeltme

Beni gayet rahatlattı teşekkürler. Benim araç beyaz olduğu için muhtemelen zımpara izleri görünmüyor. bu izlerde ışığı yansıtmadığı için daha az parlamasına neden oluyor. pasta ile bu zımpara izleri gidince eski parlaklığına kavuşacaktır inşallah. Gönderdiğiniz linkte gerçekten ayna gibi olmuş. Tekrar teşekkürler

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 25, 2016 7:18 pm 

Cook guzel olmus güle güle bin

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Eki 26, 2016 6:57 am 
Kullanıcı avatarı

çok güzel olmuş güle güle kullan

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 27, 2016 6:36 am 

Arkadaşlar bu arada arka panel paslanmasın diye arka plakayı yapıştırın demiştim. üç noktadan silikonla yapıştırmışlar ama dün plaka düşmüş, saolsun bizim iş yerindeki güvenliklerde otoparkta bulup sileceğe sıkıştırmışlar. Silikonlar panelde duruyor ve çok sağlam ama plakalık silikonu bırakmış. Soracağım konu bu silikon kalıntılarını nasıl çıkartabilirim (yaklaşık yarım santim kalınlığı var) ve/veya plakayı yapıştırabileceğim sağlam bi çift taraflı bant varmıdır bildiğiniz. öncelikli olarak silikonları çıkartmadan onların üstüne bir yapıştırıcı ile plakalığı takmak istiyorum çünkü silikonların yarım santimlik yüksekliği çok işime yarıyor plaka ile panel arasında kalan boşluk orda su kalmasını ve dolayısıyla paslanmayı engeller diye düşünüyorum.

Bilgisi olan varsa sevinirim. Saygılar

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 205 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: