RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Sal Eki 23, 2018 7:40 am

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Patlama Sorunu
MesajGönderilme zamanı: Prş Ağu 10, 2017 5:44 pm 

Merhabalar ben yeni üye oldum, öncelikle herkese selamlar..

Aracım Broadway 1.4 RNİ 97 model. Atiker LPG sistemi taktırdım fakat şöyle bir sorun oluştu. Bayır aşağı aracı motor komperyonuna bıraktığım zaman devir saati 3000 ve yukarısı geçtiğinde aracın motor kısmından pat pat diye şiddetli sesler geliyor. Sanayide 5 ustaya gösterdim kimisi egzozu değişti kimisi bujileri değişti kimisi komple bakım yaptı, fakat sorun değişmedi. Tüp ayarlarını yaptırdım, rolanti ayarlarını yaptırdım, komple bakım yaptırdım olmadı gene sorunum devam etmektedir. Tek nokta enjeksiyonlu araçlarda takılan lpg sisteminden dolayıdır diyorlar, subap ayarlarındandır diyorlar, kompersyon kaçağı vardır diyorlar, sonuç gene aynı. Motorun çekişinde gidişinde sesinde vs vs herhangi bir sorun yok fakat ne zamanki motoru kompresyona bırakayım pat pat sesler geliyor ve rahatsız oluyorum frenle aracı yavaşlatmak zorunda kalıyorum, ustalarda çözüm olmadı. Siz değerli renault üyelerinin fikir ve görüşlerini almak isterim.

Teşekkürler, İyi Günler.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Patlama Sorunu
MesajGönderilme zamanı: Pzt Ağu 14, 2017 12:27 pm 

aracınız önce benzinde çalışıp sonra otomatikmi tüpe geçiyor. yoksa direk lpg de çalıştırabiliyormusunuz?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Ağu 15, 2017 6:32 am 

Tek marşla Direkt olarak lpg de çalışıyor. Motorun çalışmasında da herhangi bir sorun yok, 2000 devirden sonrasında patlatma yapmaya devam ediyor. Benzinde herhangi bir sorun yok aksine benzinde araba canavar kesiliyor, ama malesef tüpte randıman yok. Ustaların çoğu bu 1.4 RNİ Modellerinde kroniktir diyor fakat çözüm yok :(

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Ağu 15, 2017 7:22 am 
Kullanıcı avatarı

mazlumoglu yazdı:
Tek marşla Direkt olarak lpg de çalışıyor. Motorun çalışmasında da herhangi bir sorun yok, 2000 devirden sonrasında patlatma yapmaya devam ediyor. Benzinde herhangi bir sorun yok aksine benzinde araba canavar kesiliyor, ama malesef tüpte randıman yok. Ustaların çoğu bu 1.4 RNİ Modellerinde kroniktir diyor fakat çözüm yok :(

Regülatör, enjektör kalitesiz olabilir, montaj kötü olabilir. Keşke Atiker yerine iyi bir BRC bayisinde montaj yaptırsaydınız.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Ağu 15, 2017 7:32 am 

Aracı alalı 15 gün oldu aldığım adam tüpünü sıfır takdırdı muayenisi yaptırıp işletip satışı verdi taktırdığı yere gittim tüpe ayar çektiler gene aynı zannedersem tek nokta enjeksiyonların kronik sorunuymuş. Ateşleme sırası tüpte farklıdır diyorlar birazda mantıklı geliyor, gaz sanki matifoltta egzoz sıcaklığı ile patlıyor gibi

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Ağu 15, 2017 4:55 pm 

ustalar böyledir. yapamadıkları bişey olunca bu kronik derler.
bana sorarsan araban çok fakire düşüyor. fakir karışımda olduğuna inanıyorum çekişin düşük olduğunu söylemenden dolayı.
ayrıca gaza basarkende patlama yapıyormu yoksa sadece kompresöre bindirerek hiç gaza basmazkenmi patlatma yapıyor?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Ağu 16, 2017 3:32 pm 

2000 devirden sonra kompresöre bıraktığım zaman pat pat sesleri geliyor, Gaza bastığım böyle bişiy olmuyor. Aracın tüpte de çekişi iyi benzine kıyasla düşük ama tüpte de fena gitmiyor. aracı benzine aldım bayır aşağı kompresöre bıraktım devir sayısı 6000 gördü nerdeyse motor çıkacak yerinden ne patlama sesi ne başka birşey, alıyorum aracı tüpe bırakıyorum hafif tatlı rampalarda kompresöre başlıyor patlamaya, işin kötü tarafı anlayan usta yok, sonuç yine çözüm yok. Bu R9 Club Forum da başına gelipte olayı çözebilen varmı acaba?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: