RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Pzt Ara 10, 2018 5:59 am

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 16, 2013 10:06 am 

merheba arkadaşlar
Aranızda yeniyim mesleğim özel givenlik ancak hobi olarak model ve maket ile uğraşıyorum 85 broadwayden önce aldığım ve hala kullandığım 86 131 kartal aracımın maketini yapmıştım ve şimdi yeni aracıma kapıldım ve broadwaymınde maketini yapmak istiyorum ancak aracımın teknik proje resmini bulamadım genelde kullanım kitapçıklarında olan resim gerekli birkaç resim buldum ancak pek fayda sağlayamadım bu konuda yardımcı olabikecek yada fikir verebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 16, 2013 10:36 am 
Kullanıcı avatarı

Şöyle biseş işinize yarar mı . ?
Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 16, 2013 11:21 am 

resim eklediniz sanırım ama mobilden göremedim pcden girince bi bakayım teşekkür ederim ayrıca

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 16, 2013 11:40 am 

renault 9 degilde 11 rally versiyonu var gun icerisinde eklerim.... arti bie program var iraz ugrasinca
Rahatlikla R9 formatina donebilir.....

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 16, 2013 11:57 am 

aslında resmini kendim çizmeyi düşündüm ancak çok uğraştırıcak onun için göze alamadım bana gerekli resimler aracın sağ sol ön arka ve üstten çizilmiş resimler birde ölçüleri olsa çok iyi olur çünkü maketin ölçeğini buna göre belirliyeceğim yapacağom makette 131kartal maketim gibi 30 cm uzunluğunda olucak

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 16, 2013 1:38 pm 
Kullanıcı avatarı

Kartalın maketini görmek isteriz.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 16, 2013 4:38 pm 

alikırbas yazdı:
merheba arkadaşlar
Aranızda yeniyim mesleğim özel givenlik ancak hobi olarak model ve maket ile uğraşıyorum 85 broadwayden önce aldığım ve hala kullandığım 86 131 kartal aracımın maketini yapmıştım ve şimdi yeni aracıma kapıldım ve broadwaymınde maketini yapmak istiyorum ancak aracımın teknik proje resmini bulamadım genelde kullanım kitapçıklarında olan resim gerekli birkaç resim buldum ancak pek fayda sağlayamadım bu konuda yardımcı olabikecek yada fikir verebilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim

yeğenimin ödevi için internetten maket el arabası araştırırken bir forumda görmüştüm sanırım,beyaz kartal,hatta jant ve lastikleri güzel denk getirmiştiniz,,ilgi ile okumuştum,,güzel çalışma idi,,projenizi buradada paylaşırsanız seviniriz,
kolay gelsin

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 16, 2013 5:16 pm 

rdmaksl yazdı:
alikırbas yazdı:
merheba arkadaşlar

yeğenimin ödevi için internetten maket el arabası araştırırken bir forumda görmüştüm sanırım,beyaz kartal,hatta jant ve lastikleri güzel denk getirmiştiniz,,ilgi ile okumuştum,,güzel çalışma idi,,projenizi buradada paylaşırsanız seviniriz,
kolay gelsin

+1
kartal yapımını inceledim eldeki malzemeler ile en güzeli olmuş..Korkut Varolu takip ederim her zaman hele anadol modeli ve mercedes-benz 0302 bitirmişti beni.....özelden mail adresinizi bildirirseniz gönderebilirim....belki kullanıyorsunuz programın adıda
sketchup.....
Resim

En son lıon tarafından Çrş Oca 16, 2013 5:36 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 16, 2013 5:22 pm 

http://www.diecastr.com/viewtopic.php?f=153&t=14964 de paylaşmış olduğunuz model için kullanılan malzemeler nelerdir.?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 16, 2013 5:47 pm 
Kullanıcı avatarı

Z-Modeller diye bi program var onunla çizim yapabilirsiniz hazır çizim istiyor iseniz orta kasanınkini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz

http://gtafiles.gtainside.com/downloads/ftpe/1272227579_Renault%209%20TSE.rar

En son Thamate55 tarafından Çrş Oca 16, 2013 6:33 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 16, 2013 6:04 pm 
Kullanıcı avatarı

Thamate55 yazdı:
Z-Modeller diye bi program var onunla çizim yapabilirsiniz hazır çizim istiyor iseniz orta kasanınkini aşağıdaki linkten indirebilirsiniz

http://gtafiles.gtainside.com/downloads ... 79_Renault 9 TSE.rar

ben istiyorum abi :) Linki düzenler misin ?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 16, 2013 6:34 pm 
Kullanıcı avatarı

SMT KRMN yazdı:
Thamate55 yazdı:

http://gtafiles.gtainside.com/downloads ... 79_Renault 9 TSE.rar

ben istiyorum abi :) Linki düzenler misin ?

Tamamdır. :good:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 16, 2013 7:14 pm 
Kullanıcı avatarı

Benim parayla aracımın maketini yaptırabileceğim bi yer var mıdır abilerim ?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Oca 17, 2013 11:11 am 

arkadaşlar pc ile sorun yaşıyorum çözdüğüm zaman kartalın resim ve bilgilerini paylaşırım seve eklediğiniz resimler işime yarayacak teşekkür ederim diecatr forum sitesinde adım adım yapım aşaması bulunmakta kartal maketinin pcden girdiğimde açıklamalı olarak anlatırım

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Oca 17, 2013 11:19 am 

makette kullandığım malzemeler atık ve kullanılmayan her türlü malzeme kullandım ana malzemesi de bildiğimiz çatı yağmur oluğu :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Oca 20, 2013 1:32 pm 

internetle ilgili biraz sıkııntı yaşıyorum onun için cvp veremedim doğru düzgün kusura bakmayın bulabildiğim tüm çizimleri derleyip bir kalıp çıkartıcam daha sonra da makete başlıycam şuan yarıda kalan maketlerim var aslında yavaş yavaş yapıyorum
kartal maketimin tüm yapım aşamasını buradan bakabilirsiniz
http://www.diecastr.com/viewtopic.php?f=153&t=14398

buda motosikletimin maketi daha bitmedi malzeme bulamıyorum uygun inşallah oda bitcek yakında :)
http://www.diecastr.com/viewtopic.php?f=153&t=14964

kullandığım malzemeler atık malzeme yani elime ne geçerse ve işime yararsa kullanıyorum kartalın bana maliyeti aşağı yukarı 30-40 tl civarında oldu ;)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Oca 20, 2013 1:35 pm 

SMT KRMN yazdı:
Şöyle biseş işinize yarar mı . ?
Resim

bu aslında tam aradığım şey biraz daha düzenleyip kullanabilirim teşekkür ederim :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 17 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: