RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Sal May 22, 2018 11:29 pm

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 66 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 22, 2015 6:39 am 
Kullanıcı avatarı

ilginç hiç bukadar dikkat etmemiştim.
Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 22, 2015 8:45 am 
Kullanıcı avatarı

cihan841 yazdı:
tarımsal faaliyetler ile ülkenin kalkınması çok zor.çağımız gereği bilim teknoloji ile bu mümkündür. (kore-çin-japonya-....) bence bu proje %70 elektrikli motorlar üzerine kurulursa dünya ile aynı zamanda adım atılmış olur.

Hollanda nüfus/yüzölçümü olarak en yoğun avrupa ülkesi fakat en büyük tarım ihracatını ( yıllık 100 milyar dolar ) yapan bir ülke.
Bu tarım ürünlerini bilim ve teknolojiyi en üst düzeyde kullanarak üretiyor.

Ülkede bulunan İnek sütü kooperatifi sayısı 7 ve en büyüğünün üye sayısı 62.000 !!! ( peynir, kaymak vb. süt ürünlerinin kooperatifleri ayrı )
Bu 7 kooperatifin bankası var ve tüm üyelerine uygun şartlarda kredi veriyor ve üyelerinin her türlü sorununa yardımcı oluyor.

Topraksız tarımla üretilen çiçek,sebze vb. ürünlerin miktarlarına ve ihracat rakamlarına bir bakın derim.

Bu ülkenin tek kalkınma seçeneği TARIMdır. 7 ceddimiz toprakla uğraşırken, biz samanı, küçük ve büyükbaş hayvanı ithal ediyorsak suç bizde değil bizi bu düzene mahkum edenlerdedir.

vakti zamanında mücevher satan bakan oğluna yapılan kıyak gibi bakanın oğlu yumurtayı meyve suyu paketinde satacak diye KDV oranı %1e inmişti.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 22, 2015 9:35 am 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

o başka

tarımla karnın doyar endüstri ile cebin doyar.
Bak ne diyorsun bilim ve teknoloji ile yapıyor bunu. Yine sanayileşmen lazım ki zaten ab üyesi ülkelerde böyle bir ayrıma da gerek yok. Afrikadaki tarımsal faaliyetler bütün dünyada tek başına çok önemli bir yere sahip ama halkı ısrarla aç. Üretim mesele değil ki para kazanmak mesele.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 22, 2015 10:49 am 
Kullanıcı avatarı

bilim ve teknoloji dediğimizde aklımıza tv, telefon, bilgisayar geliyor kardeşim. Üretimin kalitesini arge ile geliştirmezsen kimseye satamaz ve aç kalırsın tabiki.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 22, 2015 10:49 am 
Kullanıcı avatarı

hadi diyelim bu aracı ürettik kime satacaz ?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 22, 2015 11:12 am 
Kullanıcı avatarı

http://www.otopark.com/2015/10/17/devrimin-muhendisinden-yerli-otomobil-aciklamasi/

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 22, 2015 1:22 pm 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

barut yazdı:

adam gibi bir arabayı adam gibi bir paraya satarlarsa ben alırım.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 22, 2015 1:29 pm 
Kullanıcı avatarı

lada parasına ladadan daha kaliteli olursa bende alırım.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 23, 2015 6:41 am 
Kullanıcı avatarı

karadeniz yazdı:
barut yazdı:

Türkiye sınırlarını aşabilecek mi ? 3. dünya ülkeleri hariç ?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 23, 2015 6:44 am 
Kullanıcı avatarı

cihan841 yazdı:
http://www.otopark.com/2015/10/17/devrimin-muhendisinden-yerli-otomobil-aciklamasi/

Kod:
“Korkutma ve yanıltma”

Bir grup mühendisin 129 günde tamamı yerli 4 otomobil ürettiğine dikkati çeken Vardar, “Türkiye otomobil üretebilir. ‘Yapılmasın’ demiyorum. Ama adam gibi yapmalıdırlar. Bir ülkenin otomobil yapması, yöneticileri için prestij projesidir. Türk tekniği, mühendisi ve kafasının bir otomobil yapamayacağını dillendirmek, bir korkutmanın, yönlendirmenin ve yanıltmanın sonucudur. Yapamayacağını savunan başbakan ve cumhurbaşkanı bile gördüm. Ancak bu görüşte olanlar fena halde yanılıyorla”

Ben tasarımı, teknolojisi vb. her türlü dizaynın bize ait olduğu araca karşı değilim arkadaşlar. Bu tip devşirme işlerle bu iş yürümez !!!

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 23, 2015 7:17 am 
Kullanıcı avatarı

herşey biranda olsun bitsin sadece biz yapalım dersek çok zorlanırlar.kia hyundai proton vs gibi firmalar ilk başlarda köklü üreticiler ile çalışmış sonra kendi teknolojilerini üretmeye başlamışlar.dünyada hiçbir firma bir aracın a dan z ye tüm parçalarını kendisi yaptığına inanmıyorum.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 23, 2015 9:42 am 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

barut yazdı:
karadeniz yazdı:
barut yazdı:

Türkiye sınırlarını aşabilecek mi ? 3. dünya ülkeleri hariç ?

içini bir halledebilirse belki o da olur.

zaten bir çok marka artık Türkiye'de ürettiği aracın parçalarını da Türkiye'de üretmeye başladı. Zamanla gelişir o da

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 23, 2015 10:10 am 
Kullanıcı avatarı

cihan841 yazdı:
herşey biranda olsun bitsin sadece biz yapalım dersek çok zorlanırlar.kia hyundai proton vs gibi firmalar ilk başlarda köklü üreticiler ile çalışmış sonra kendi teknolojilerini üretmeye başlamışlar.dünyada hiçbir firma bir aracın a dan z ye tüm parçalarını kendisi yaptığına inanmıyorum.

mutlaka öyle fakat milyar dolarlar ödeyip gerisini getiremeyecek bir işe giriyorlar gibime geliyor. sıkıntım bu

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 23, 2015 4:17 pm 
Kullanıcı avatarı

hoppalaaaa ne iş ?

http://www.hurriyet.com.tr/saab-sert-cikti-markamizi-artik-tellafuz-etmeyin-40004714?utm_term=post& ... aign=comtr

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 23, 2015 8:46 pm 
Kullanıcı avatarı

Yalanla dolanla iş çevirmeye çalışıyorlar.

Madem araç yapmak istiyorsunuz, Otosan var, Oyak var, Tofaş var ver birisine ihaleyi elinde birsürü yetişmiş insan,, üretim bandı var yapsınlar. Connect'i Otosan ekibi tasarlamadı mı? Anca laf dolandırıp seçimden seçime yerli araç diye insan kandırıyorlar.

Bana kalırsa eğer büyük üniversitelere çok büyük bütçeler ayırıp elektrikli otomobil geliştirmek için çalışılmalı. İçten yanmalı motorlar kim ne derse desin artık çağ dışı ve verimsiz. Gelecek elektrikte.

Yalnız bu işler de hop diye olacak şeyler değil. En basit örnek olarak Tesla Motors. Şirket 2003 yılında kuruldu ve halka hitap eden ilk araçları Model S 2012 yılında piyasaya sürüldü. 9 senelik bir süreç ancak adamlar şuan elektrikli otomobil konusunda rakipsiz ve araçlarına deli gibi destek sağlıyorlar. İnternette Model S'in supersportlarla nasıl dalga geçtiğini görebilirsiniz ki Model S supersport bile değil. 2200 kg ağırlığında, 4 kapı bir sedan.

Şu pil olayını bir çözseler daha kimse içten yanmalı motorun yüzüne bakmaz. Onun da çözümü kablosuz elektrikle şarj imkanı sağlayan otoyollar bence.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 23, 2015 8:58 pm 
Kullanıcı avatarı

Üst üste oluyor ancak ben üniversiteler konusunda çok doluyum harbiden.

Üniversite dediğimiz kurumun asıl amacı aslında kendi alanında gelişmeyi sağlamak, teknoloji üretmek. Türkiye'dekiler ancak diploma üretiyor. Çok basit bir örnek vereyim. Yıllar önce piyasayı sallayan Nokia, telefonlarını, microchipleri devlet üniversitelerinde tasarlatıyordu ve tasarlanması için destek sağlıyordu ki o zamanlar Nokia'nın kalitesini biliyorsunuz.

Ben kendi alanımdan örnek vereyim. Çalgı yapım. Şimdi okula gidip desem ki benim şöyle bir enstrüman projem var veya şu enstrümanı geliştirmek istiyorum. Teknik çizimlerini yaptım okulun imkanlarını kullanmak istiyorum. Beni odunla kovalarlar yeminle :) Kovalamasalar bile olmaz öyle der geçiştirirler.

Mesela bağlamalar. Arkadaş hala ağaç burgu kullanılır mı yav. Yıl olmuş 2015 hangi çağda yaşıyoruz. Gelenek gelenek diye diye icracıları enstrümandan soğutuyorlar. Bir bağlamayı akort etmek işkence resmen. Onun yerine çakacaksın mekanik gitar burgularını. Bunu kime söylesem burgular sesi metalikleştiriyor veya akort tutmuyor gibi saçma cevaplar alıyorum. Elin adamı elektro gitarda çift yönlü hareket imkanı sağlayan Floyd Rose sistemi kullanıyor, tellerin gerilimi sürekli değişiyor ve gitarlar hala inatla akort tutuyor. Ben şimdi o sistemi deneyip gördükten sonra kimse bana bağlamada gitar burgusu akort tutmuyor diyemez.

Türkiye'de çoğu iş böyle yürüyor malesef. Uçmak isteyenin ayağına taş bağlıyorlar veya alanında otorite sahibi olmayan kişiler tarafından acımasızca eleştirilip bıktırıyorlar.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Eki 24, 2015 7:05 am 
Kullanıcı avatarı

Bir ekleme yapayım, yerli oto üretilmesine karşı değilim, sadece daha önemli üretimlerin olduğunu düşünüyorum.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Eki 24, 2015 10:12 am 
Kullanıcı avatarı

Hicbir yerli oto ureticisi yerli oto yapmak istemiyor.bakan ozellikle ford bu isi yapsin dedi daha gecen ama koc gurubu yanasmiyor.

U8800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Eki 24, 2015 11:16 am 

Bizim karsanın bi modeli vardı v1 ne taxi ihalesine girmişler ve ilk 3 kalmıştı üretin o arcı olsun bitsin

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Eki 25, 2015 7:33 am 
Kullanıcı avatarı

Otomobil üretince ne olacak ?

Ülke birden değişecek mi ?

Milli gelir seviyemiz falan mı artacak ?

Yoksa ülkeye adalet mi gelecek ?!!

Onlarca soru daha eklenebilir...

Rahmetli babaannemin bir sözü vardı birden o aklıma geldi ...

''Her boyayı boyadık, bir fıstık yeşili kaldı''

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 66 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: