RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Pzt Tem 16, 2018 6:41 am

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Hasar Kaydı
MesajGönderilme zamanı: Çrş Eki 05, 2016 12:32 am 
Kullanıcı avatarı

Merhaba;

Arkaslar Hasar Kaydı nedir şimdi genel araç satan 2ci el piyasaya baktığımızda genelinde kayıt var

Örnk;2011 2012 renault fiesta piyasa değeri ortalama 40 milyarlık araba 25 milyara satılıyor

Konuya istinaden bilgi akışı sağlarsanız netlik kazandırmıs oluruz

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Hasar Kaydı
MesajGönderilme zamanı: Çrş Eki 05, 2016 6:26 am 
Kullanıcı avatarı

Hasar kaydı, ağır hasar kaydı, pert gibi değişen durumlar var.
Misal benim aracımda parça parça toplam 12 bin tl tutarında hasar kaydı mevcut. Bu benim için problem olmadı bazıları takıntı edip yanaşmıyor. Eğer araç bir kaza yapmış ve ücreti sigorta/kasko tarafından karşılanmışsa o araca hasar kaydı işlenir. Bu tutar 100 tl de olabilir tek kalemde 20bin tl de olabilir.

Ağır hasar kaydı ve pert kayıtlı olan araca ben de yanaşmam.

Her hasar kaydına ciddi gözle bakmayın. Hasar kayıtsız araçlara da körü körüne aldanmayın. Bir araç çok ağır darbe almış olup sahibi kendi cebinden yaptırmış olabilir. Dolayısıyla hasar kayıtsız zannedersin ama araba haşattır.

Yapılan bir diğer aldatmacada senaryo şöyle işliyor; arabamla çok ağır bir kaza geçirdim aracımı tamire soktum exper geldi baktı etti 20bin tl hasar bedeli tespit etti. Araç tamir oldu ve hemen ilana koydum. Piyasası 40 olan aracı 35 yazdım ki 1-2 gün içinde satılsın. Bu esnada sigorta dosyası kapanmadığından aracımda hasar kaydı görünmüyor. 35 liraya sana bi güzel hasar kayıtsız araç satıyorum :) belli bir süre sonra atıyorum 1 hafta sonra hasar kaydı işleniyor sende anca aracını satarken farkediyorsun o da ne aracımda 20bin tl hasar kaydı çıktı. Senin 35'e aldığın araba artık 30 anca eder.

Sigortacılardan aracın açıkta/işlenmemiş dosyası var mı diye öğrenebilir miyiz acaba onu bende bilmiyorum.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Eki 05, 2016 8:34 am 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

Ben başka bir araca çarparak kaza yaptıysam, karşı taraf aracını kaskodan veya benim trafik sigortamdan yaptırdığında, benim aracımı da cebimden yaptırmam durumunda plaka sorgulamasında hasar kaydı gelir ama tutar görünmez.

Ben direğe çarptıysam ve aracımı cebimden yaptırdıysam hasar kaydı yoktur mesajı gelecektir.

Araç kaza yaptı ve perte ayrıldıktan sonra kasko şirketi tarafından satılıp alan kişi topladıysa sorgulamada tutar yine görünmez ancak ağır hasarlı uyarısı gelir. Ağır hasarlı araçlara şirketler kasko yapmıyorlar.

iki araç çarpıştı ve iki araç da kaskolu olarak sigorta şirketleri tarafından yapıldıysa hasar kaydı ve tutar bilgisi gelir. Yapılan işlemlerin de exper raporuna atıfta bulunarak değişen parçalarla ilgili bilgiye de ulaşılabilir.

Kaskolu araç durduğu yerde hasarlandı ve kaskodan yapıldıysa, hasarlanmanın türü ve tutar sorgulamadan gelir. Çarpma, halk hareketi, doğal afet, cam değişimi gibi bilgiler geliyorsa araç sahibi tarafından hasarın kaskoya yaptırtıldığı anlamı çıkar.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 06, 2016 9:19 pm 
Kullanıcı avatarı

Açıklamalarınız için tesekkur ederim arkadaslar :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: