RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Prş Eyl 20, 2018 12:11 pm

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Egzozdan gelen patırdılar
MesajGönderilme zamanı: Prş Tem 06, 2017 6:31 pm 

Merhaba Arkadaşlar uzun süredir takip ettiğim foruma sonunda üşenmeyi bırakıp üye oldum :D

Aracım 1987 model broadway kendisiyle 3 aydır seviyeli bir birlikteliğimiz var aracı ilk aldığımda
Buji buji kablosu disbiratör kapağı tevzi makarası
Sağ aks hava filitresi 15 40 yağ olmak üzere bakımını yaptırdım 3500 km yol yaptım gayet memnun olmama rağmen bugun egzozdan gelen küçük patlama pıtırdama arası ses geldiğini farkettim rolantide ise hafif bir dalgalanma var ustaya götürdüğümde hava filitresi kutusuna bastırıp sağa sola oynattıktan sonra subap yakmış 600 tl tutar dedi
Pek güvenemedim gaz ayarını 1 ay önce yaptırdım ama geçen hafta benzinde çalıştırmaya uğraştım baya çabaladıktan sonra çalıştı 10 km civarı tur attım
Ama 3500 devirde silkeleyip istop edince 1 2 defa lpgde devam ettim

Şimdi sizlere sorum bu aracın neyi var

Değerli yardımlarınızı rica ederim

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Egzozdan gelen patırdılar
MesajGönderilme zamanı: Prş Tem 06, 2017 6:32 pm 

Bu arada patlama gazdan ayağı çekince yapıyor

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Tem 07, 2017 3:49 pm 

Kimsenin bir fikri yok galiba

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Tem 07, 2017 8:45 pm 

merhaba hoşgeldiniz tanışma forumunda kendinden bahsedersen seviniriz aracın karbüratörden hava alıyor muhtemel patırtılarda ondan olabilir buji kablo ne marka ünüvar mı buji ne equem c52 ls olmalı kapak valeo olmalı usta nasıl subap yakmış demiş anlamadım aracın hava alıyor bir daha o ustaya gitme elin anahtar tutuyor karbüratör takım conta alırsın kütük eğik değilse hava almasını kesersin rolanti dalgalanmaz eğer karbüratör hava rolanti ayarı doğru ise silkelemeyi mikser yüzünden yapıyor uygun mikser takılırsa benzindede silkelemez keyifli kullanımlar

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Tem 08, 2017 8:33 am 

Bilgi için teşekür ederim hepsi dediğiniz markalar sorun benzinle çalıştırdıktan sonra oldu dün bir tüp ayarı daha yaptım çok küçük pırpırlamalar kaldı egzozda rölanti yaklaşık 50 devir civarı dalgalanıyor artık dahada benzinle çalıştırmam :D

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Tem 08, 2017 5:41 pm 

Tolga__87 yazdı:
Bilgi için teşekür ederim hepsi dediğiniz markalar sorun benzinle çalıştırdıktan sonra oldu dün bir tüp ayarı daha yaptım çok küçük pırpırlamalar kaldı egzozda rölanti yaklaşık 50 devir civarı dalgalanıyor artık dahada benzinle çalıştırmam :D

aracın hava alıyor ayar tutmamazlık yapabilir bence o sorunu müsait bir zamanda çöz ve önce benzine göre hava ayarı yapılsın daha keyifli ve ekonomik kullanım sağlar ve mutlaka benzinde çalışsın aksi halde kötü oluyor

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Tem 08, 2017 7:11 pm 

Tam dediğiniz gibi oldu bugun yükse devirde kullandıktan sonra ayağı gazdan çekince stop etmeye başladı kırşehirde yaşıyorum sanayisi biraz sıkıntılı bir usta daha buldum bantladı bi yerleri bide gaz vanasında ayar yaptı rolanti ayarını hem benzinde hem de tüpte yaptı tamamdır dedi sorun düzeldi gibi ama sizin dediklerinizi muhakkak yaptıracam

Cevaplarınız için çok teşekkürler iyi forumlar

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 7 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: