RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Cmt Tem 21, 2018 11:50 am

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Acil yardım subap ayarı
MesajGönderilme zamanı: Prş Ağu 24, 2017 6:43 pm 

Merhaba arkadaşlar,
87 model broadwayime geçen cumartesi subap ayarı yaptırıp mobil 20 50 yağ koydurttum daha önce 15 40 vardı yağ olarak subap ayarını 25e 25 yaptı usta
Ama ilk çalışmada bi şıkırtı duydum ustada yağ kalın dedi r9larda motora giden tek yağ kanalı var kalın yağ koyunca başta şıkırdama yapar fincanlar dedi belli bi kilometre yapınca düzelir dedi ve aradan 5 gün geçti bugun 110 kmlik yola gittim motor ısınınca inanılmaz bir şıkırtı geldiğini farkettim direkt ustayı aradım subaplar alışıyor geçer dedi (Saçmaladı yani) ayrıca ikinci sorum araç soğukken bir ses gelmemesine rağmen ısınınca bazen tekerin dönme hızına bağlı wuuw wuuw diye bir sürtme sesi geliyor 1 ay önce diskler ve balatalar değişti açtığım diğer başlıktada var sürekli cik cik sesi gelmeye başladı onu duymamazlıktan gelirken bide bu ses çıktı bayramda 1100 km bi yol yapacam bu sorunların bir sıkıntısı olurmu şimdiden iyi bayramlar

İyi forumlar

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Acil yardım subap ayarı
MesajGönderilme zamanı: Cum Ağu 25, 2017 2:47 pm 
Kullanıcı avatarı

Wuuw sesi rulmandandir cik sesi frene basinca geliyorsa kampanadandir diye tahmin ediyorum

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Ağu 26, 2017 5:40 am 

Balataĺar sert ondan cikler dedi bir usatada

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Ağu 26, 2017 8:03 am 
Kullanıcı avatarı

evet sert balatalar cikcik ses yapar

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Ağu 26, 2017 6:23 pm 

SMT KRMN yazdı:
Wuuw sesi rulmandandir cik sesi frene basinca geliyorsa kampanadandir diye tahmin ediyorum

Aksine frene basınca geçiyor fren diskleri ve balataları değiştikten sonra bu sorun oldu

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Ağu 27, 2017 5:43 pm 
Kullanıcı avatarı

Tolga__87 yazdı:
SMT KRMN yazdı:

Aksine frene basınca geçiyor fren diskleri ve balataları değiştikten sonra bu sorun oldu

Rulmandan olma ihtimali daha kuvvetli o zaman. Benim tekerler de ötüyor ve anlattığınız gibi frene dokununca sesi kesiyor. Benim diskler çarpık olduğu için balatalar hafiften dokunuyor. Kendi arabam için disklerle balatalardaki pislik veya yağ ötme yapıyor diye tahmin ediyorum. Ötme de dikkat edilmezse belli olmuyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Ağu 27, 2017 6:40 pm 

Cihangir KALKAN yazdı:
Tolga__87 yazdı:
SMT KRMN yazdı:

Rulmandan olma ihtimali daha kuvvetli o zaman. Benim tekerler de ötüyor ve anlattığınız gibi frene dokununca sesi kesiyor. Benim diskler çarpık olduğu için balatalar hafiften dokunuyor. Kendi arabam için disklerle balatalardaki pislik veya yağ ötme yapıyor diye tahmin ediyorum. Ötme de dikkat edilmezse belli olmuyor.

Frene basınca cik cik sesi gidiyor wuuu seside durmaya yahın frene basınca ya da uzun yol yapınca frene basmadanda geliyor ses geldiği anda ustaya götürdüm sol aks kelepçesi kopmuş yağ kalmamış gresledik kelepçeyi yeniledik dedi bir süre geçti şimdi ise bazen yapıyor.Dün rotçuya gittim sadece arka sol teker bilyasını değiştir dedi onuda değiştirdim 50 tl bilya 50 tl işçilik tornacıda dahil ektradan sağ amartisörün patlak dedi ikisini birlikte değiştirmen lazım dedi

Şimdi sorum şu size arkadaşlar
Uzun yola çıkacam herhangi bir uğultu yok titreme yok sadece cik cik sesi ve araç yavaş giderken bazen wuuw sesi geliyor bu sol aks ve sol tekerden gelen cik cik sesi yolda bırakırmı patlak amartisör sorun olurmu çok büyük takıntı yaptım :D rahat olmalımıyım sizce

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Ağu 28, 2017 6:37 am 
Kullanıcı avatarı

Akslarda boşluk yoksa, aks körükleri sağlam ise yolda bırakmaz. Amortisörü değiştirmezseniz 110 ile gideceğinize 90-100 ile gidersiniz. Uzun yolda yoruyorsa ayarların bozukluğunuz bilirsiniz.

Bir kere rot ayar yaptırmak istedim ama kamber ayarı için şasici aramaya üşendiğimden vazgeçtim. Tüpteki son sürati 110 ve titreme yok. Tamir sonrası tecrübe gibi istisnaları saymazsak 70-80 üzerine çıkmam. Benzine alınca 120' yi görmeden(115 gibi) titremişti. Tekerlerin balansını da yaptıramıyorum. Şimdi ayar istemiyor ama uzun yola çıkmak istesem bütün ayarlarını yaptırmak zorundayım. Titiz olmak iyidir. Takıntı olursa en iyi, en lüks, en sağlam araba da keyif vermez.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Ağu 28, 2017 9:46 am 

Cihangir KALKAN yazdı:
Akslarda boşluk yoksa, aks körükleri sağlam ise yolda bırakmaz. Amortisörü değiştirmezseniz 110 ile gideceğinize 90-100 ile gidersiniz. Uzun yolda yoruyorsa ayarların bozukluğunuz bilirsiniz.

Bir kere rot ayar yaptırmak istedim ama kamber ayarı için şasici aramaya üşendiğimden vazgeçtim. Tüpteki son sürati 110 ve titreme yok. Tamir sonrası tecrübe gibi istisnaları saymazsak 70-80 üzerine çıkmam. Benzine alınca 120' yi görmeden(115 gibi) titremişti. Tekerlerin balansını da yaptıramıyorum. Şimdi ayar istemiyor ama uzun yola çıkmak istesem bütün ayarlarını yaptırmak zorundayım. Titiz olmak iyidir. Takıntı olursa en iyi, en lüks, en sağlam araba da keyif vermez.

Cevabın için tekekkür ederim öyle hızlı giden biri değilim otoyolda bile 90 o derece yani :D
Bakalım hakkımızda hayırlısı o kadar bakım kontrol yaptırdım yolda kalırsada kısmetmiş dicez demekki

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 9 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: