RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Pzr Ağu 18, 2019 11:34 am

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 143 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sonraki
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 30, 2012 7:24 am 
Kullanıcı avatarı

1. Gün

20 Ekim Cumartesi günü sabahtan kalktık, valizlerimizi yarım saat gibi kısa bir sürede hazırlayıp kahvaltı için kayınvalideme gittik. Kahvaltı sonrası babamlara da uğrayıp vedalaştıktan sonra, lastik balansındaki düzensizlikten dolayı sanayiye son bir ziyaret yapıpı yaklaşık 11.30 gibi yola çıktık, Samsun Ankara yolunun ne kadar keyifsiz olduğunu gidenler onaylayacaktır. Bu yüzden bu yolda hç fotoğraf çekmedik. Vaktimiz bu sefer bol olduğundan dolayı yolda hiç acele etmeden, 100-110 km arası hızla akşamüstü Samsun'a ulaştım. Hemen Mustafa'yı telefonda aradım, sağolsun kendisi de müsaitmiş bizi kırmadı, onun verdiği yol tarifiyle telefon görüşmesinden yaklaşık 10 dakika sonra buluştuk. Ankara'dan çıkmadan Ordu'da kalmaya niyetlenmiştik, niyeti bozmak olmaz diyerek Mustafa kardeşimden izin isteyip kendimizi karadeniz sahil yoluna attık . Çarşamba'yı ve Perşembe'yi sel aldıktan sonra saat 8 gibi kuru ve güzel bir havada Ordu öğretmen evinde ulaştık. İki kişi 84 lira verdiğimiz öğretmenevine yerleşip, hemen şehri turlamaya çıktık.

Ben şahsen Ordu'yu çok beğendim, Karadeniz'in diğer kentlerine göre hem karadeniz dokusunu bozmamış hemde, büyükşehirin tüm imkanlarını yaşayanlarına ve ziyaretçilerine sunuyor. Özellikle Boztepe teleferiği gece gece bize nefis bir Ordu manzarası sundu. Meydanda yediğimiz kestane kebabının tadı ise halen damağımda.

2. Gün

Ertesi sabah ilk yol fotoğrafımız

Resim

Karadeniz sahil yolu, karadenizin dokusunu, tabiatını, güzelliğini öldürmüş fikrine kesinlikle katılmıyorum, bunu söyleyenler herhalde yolun eski halinden bihaberler. Yol Turizmin, sanayinin, gelişmişliğin yani kısacası herşeyin bir göstergesi, tabiki bana göre

Resim

Resim

Resim

Resim

Giresun'un karşısındaki ada

Bilgi için tıklaynız : http://tr.wikipedia.org/wiki/Giresun_Adas%C4%B1

Resim

Tüneller, tüneller..

Resim

Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 30, 2012 7:39 am 
Kullanıcı avatarı

Burçinhan abi gerçekten çok şanslısın , bu kadar yer görmek herkese nasip olmaz.. sabırsızlıkla devamını bekliyorum.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 30, 2012 8:50 am 
Kullanıcı avatarı

Tirebolu'na gelince rotamızı içeriye Kürtün tarafına doğru çeviriyoruz. Daha önce bir kere motorla gittiğim bu yol gerçekten beni ilk seferinde de bu geçişimde de inanılmaz derecede etkiledi.

Resim

Ve Karadeniz'in korkunç gerçeği HES inşaatları ...

Resim

Özkürtün tüneli..

Resim

Zigana yolu, motorum olsa lastikleri yalan edebilirdim, içim gitmedi desem yeridir :roll:

Resim

Resim

Resim

Zigana'nın sonunda Maçka'ya ulaşıyoruz, ve işte bize her yer Trabzon, fabrikayı Bordo Maviye boyamışlar :D

Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 30, 2012 9:12 am 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

şeritlerin neden sarı olduğunu bilen var mı... :?: :)

memleketime gitmişsin be abi, babam görmesin vallahi... çok güzel yollar aslında motorla tadı daha güzel çıkabilirmiş gibi yalnız onda da bence tek gitmenin alemi yok grup halinde gidince tadı çıkar onun da...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 30, 2012 9:25 am 
Kullanıcı avatarı

Ben bilmiyorum neden sarı şeritler ?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 30, 2012 9:27 am 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

burcinhan yazdı:
Ben bilmiyorum neden sarı şeritler ?

sis yüzünden abi, gece geçseydin far ışığı altında durumu daha net görürdün mesela... :good:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 30, 2012 9:52 am 
Kullanıcı avatarı

İkinci gün akşamında Trabzon'da akrabalarımızda kalıyoruz, nefis bir palamut ziyafeti, arkasından Trabzonspor-Beşiktaş maçını seyredip sonra erkenden yatıyoruz. Sabah nefis tereyağlı kuymak kokusuyla uyanıyoruz. İnsan Ankara'dan karadenize gidince, büyükşehirde yediği her lokmanın nasıl yalan dolan olduğunu daha iyi anlayabiliyor.

Nihayet güneşli ve keyifli bir yoldan Hopa'ya ulaşıyoruz, Hopa'ya gelmeden 40 km kadar önce LPG bitiyor, bundan sonra Türkiye'ye dönene kadar LPG'yti unutuyoruz. En son LPG'yi Mustafa'nın tavsiyesi ile Terme'den almıştım. İnsan gibi gidince bir depo gazın 535 km gittiğinide kendi gözümüz ile gördük :shock:

Resim

Sınır kapısı Hopa'dan 17 km.

Resim

Tam bu noktada, Polis memuru bizi sol tarafa nüfus cüzdanı ile geçiş yapılan Banko'ya yönlendirdi. Biz pasaportla geçeceğiz diye uyarınca hemen önümüzdeki sıraya, doğrudan arabamızla girdik. 15 lira yurtdışı çıkış harçlarını alıp, Ayşe araba ile (çünkü araba onun üstüne) ben ise sol taraftan yaya olarak sınırı geçtim. Bu uygulamaya başka sınır kapılarında rastlamadık, araç ile geçerken yanlızca şoför aracın içinde oluyor.

Resim

Son kez Türkiye..

Resim

Sınır hatırası :)

Resim

Resim

Resim

Vatan toprakları, artık aynamızda...

Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 30, 2012 9:57 am 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

pasaport renklerinde son durum ne abi şimdilik, bizim teeee seneler öncesinden duran yeşiller iptal artık galiba... :?:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 30, 2012 10:00 am 
Kullanıcı avatarı

Umumi pasaportda lacivertin yerini kırmızı aldı, biz yeşili hiç görmedik :D

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 30, 2012 10:26 am 
Kullanıcı avatarı

abi Allah yeni yerleri görmenide nasip eder inşallah.5 yıl sonraki hedeflerim çok benziyor yaptıklarına. çok güzel kareler teşekkür ederim.

Kavgada sehadetle butun kâm aliriz biz OSMANLILARIZ can veririz nâm aliriz BİZ.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 30, 2012 12:55 pm 
Kullanıcı avatarı

Sınırı geçtikten sonra ilk işimiz klübeden bozma döviz bürolarından birisinde, biraz Gürcistan Larisi almak oldu. Tabiki sonra çok uzun zamandır yapmadığım bir şeyi yapıp, petrol istasyonunda benzin pompasına yanaştım. Üstüne bir de kendime güven geldi, pompacıya ''Ne bakıyorsun kardeşim, doldur depoyu'' dedim :D

Gürcistan'da trafik geçen sene gittiğim Ukrayna'ya göre daha bir kural tanımaz, daha bir karşık. Gerçi dünyadaki çok az millet apaçilik konusunda bizimle yarışabilir ama Gürcüler biraz daha gayret ederse bizimle aynı lige çıkabilirler.

Resim

Batum'da ilk olarak kendimize göre bir otel aradık. İstanbul oteli gördüğümüzde isminden dolayı biraz sevinsekde, otelin olayının farklı olduğunu anlamamız çok sürmedi. Bir iki sokak ileride şehrin tam merkezinde çok güzel bir odayı 70 Lariye tuttuk. Family Hotel gezi boyunca kaldığımız en güzel oteldi diyebilirim, özellikle sabah kahvaltısı Türkiye'yi aratmadı. Resepsiyondakiler ingilizce biliyorlar ayrıca çok da ilgililer. En güzeli buradan her yeri yürüyerek gezebilirsiniz.

Resim

Batum çok nemli ve sıcak bir şehir, etrafında çok önemli bir Botanik parkı mevcut. Geçen sene Yalta'da gittiğim Nikita Botanik parkından sonra açıkçası, park gezmek bize pek cazip gelmedi. Oteli yerleştikten sonra, hemen başladık şehri gezmeye..

Otelden çıkar çıkmaz otelin girişindeki sokak tabelasını fotoğrafladım, ne olur ne olmaz birinci dakikada kaybolmayalım diye :) gerçi yarım saat kadar sonra, bir turizm ofisinden ücretsiz Batum şehir haritasını aldık, o harita ile Batum'u çok rahat şekilde de gezdik.

Resim

Otelimiz bu heykelin bulunduğu meydana bitişikmiş, sokağa çıkar çıkmaz direk bununla karşılaştık.

Resim

Hemen üstüne bir hatıra fotoğrafı ..

Resim

Şehirdeki tarihi yapılar gerçekten çok etkileyici.

Resim

Resim

Resim

Binanın üzerindeki saat gerçekten özel gece - gündüz, yaz - kış, şu andaki burç gibi birçok bilgiyi buradan öğrenmek mümkün. Saat ile ilgili bir açıklamada mevcut. Batum'da ki birçok tabelada Türkçe açıklamalarda söz konusu.

Resim

Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 30, 2012 5:18 pm 

harika bir gezi olmuş :good: . Çok hoşuma gidiyor böyle gezi yazıları okumak resimlerine bakmak. İnşallah ileride bizede nasip olur :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Eki 30, 2012 5:33 pm 

cok keyifli bi geziye benziyor abi Allah hayirlisiyla bizede kismet etsin insallah :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Eki 31, 2012 12:31 am 
Kullanıcı avatarı

Konum: İzmir / 2004 Peugeot 206 XT / Araç Kiralama Danışmanı / Yaş:33
Valla çok şanslıyım böyle bir forumda bulunmaktan her yerinden bilgi fışkırıyo :)

Burçinhan abi senin bagaja saklancam bigün ama önce kilo vermeliyim :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Eki 31, 2012 6:37 am 
Kullanıcı avatarı

__bodrumlu__ yazdı:

Burçinhan abi senin bagaja saklancam bigün ama önce kilo vermeliyim :)

Mesut bagaj çok geniş bir kenara sıkışırsın :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Eki 31, 2012 7:11 am 
Kullanıcı avatarı

Batum'u gezmeye devam ediyoruz, özellikle merkezdeki sokaklar çok renkli ve etkileyici.

Resim

Haritamızda Batum Sanat müzesini buluyoruz fakat pazartesi günleri kapalı olduğunu öğrenince biraz hayal kırıklığına uğruyoruz. Bu arada bu mekanların arası en fazla birkaç sokak.

Resim

Sanat Müzesinin hemen karşısındaki tarafta başka bir müze tabelası gözümüze çarpıyor. Acara etnografya müzesi tarzı bir yer olduğunu görüp orayı gezmeye karar veriyoruz. Kişi başı 2 Lari.

Resim

Müzenin içi çok renkli, bölgedeki flora yapısından, yaşayan vahşi hayvan türlerine kadar birçok bilgiyi içinde barındırıyor.

Resim

Eski Gürcü evi

Resim

Müze gezisinden sonra bir sokak kafesinde oturuyoruz, allahtan menüde aynı zamanda latince harflerde var, yoksa gürcülerin makarna alfabesini sökmek insan ömründen birkaç yıl götürürür. Büyük lider olmak, ileriyi görmek çok ayrı birşey, bizlerin latin alfabesine kullanıyor olmasının avantajları tartışılmaz herhalde.

Resim

Bu kedicik çok acıkmış, devamlı yemek istiyordu, mafya kılıklı lokanta sahibi de sürekli kediyi kovalayıp hem bizim hem de kedinin huzurunu kaçırdı. Aklı sıra bizim rahat yemek yememizi sağlayacaktı !

Resim

Köşe başlarında gazete dergi hatta kitap satıcıları bulunuyor.

Resim

Heykeller..

Resim

Çok şanslı Türkiye'de olsa çoktan yıkılırdı...

Resim

Sahilde nefis bir park ve yürüyüş yolu var. Ayrıca Türkiye'nin Batum Başkonsolosluğu da bu cadde üzerinde.

Resim

Resim

Resim

İnanmayabilirsiniz ama deniz çok sıcaktı hatta akşam üstü olmasına rağmen denize girenler bile vardı :)

Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Eki 31, 2012 7:42 am 
Kullanıcı avatarı

1 dil bir insan diyorlar ya bence fazlası :oops:

Fazlasıyla imreniyorum ve daralıyorum :kızgın:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Eki 31, 2012 7:53 am 
Kullanıcı avatarı

harika görüntüler abi sayende gezmişgibi oluyoruz bizde

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Kas 01, 2012 5:48 am 
Kullanıcı avatarı

Sahilde gezerken değişik bir yapı görüyoruz, nedir bu diye düşünürken, açıklaması yazılı olan tabela gözümüze çarpıyor..

Resim

Resim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Kas 01, 2012 5:54 am 
Kullanıcı avatarı

Akşam yemeği için müzikli bir yere oturuyoruz herhalde pazartesi olduğundan dolayı mekanda yalnızca fotoğraftaki teyzeler ve biz varız. Yalnız burası çok komik bir yer, ya da bize öyle geldi :) Mesela şarkıcılar bir şarkı söylüyor bu grup hemen sahneye fırlıyor, şarkı bitiyor, hoooop herkes yerine, 10 dakika sonra ikinci şarkı başlıyor teyzeler yine sahneye, kısır döngü onar dakikalık aralarla devam edip gitmiştir eminim..

Resim

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 143 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: