RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Cum Ara 15, 2017 12:47 am

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 429 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Sigara !
MesajGönderilme zamanı: Cmt Şub 20, 2016 8:36 am 
Kullanıcı avatarı

Bir likit ortalama kaç gün gidiyor acaba fiyatları 30ile 35 tl arası değişiyor türkiye fiyatı olarak verdigin lingler içinde sag ol ordan alışveriş yapabilecegimi zannetmiyorum hep yabancı dil anlamam istanbul avrupa yakasında bi yer buldum netten magaza ve netten satışlı hizmet veriyor yakın bi zamanda o taraflarda işim var gittigimde bi ayar vereyim bende.. bu konu beni bayabi sardı şu an bende 5 aydır tütüne takılıyorum normal sigara camel lm kent fln içerdim şimdi onları içemiyorum saman gibi geliyo takıldıgım tütünde fazla nikotin olsa gerek geçen hafta bırakma denemesi yaptım iki gün dayanabildim bu sefer çok zorlandım daha önceki denemelerimde en az biray bırakırdım ama saglık bakımından normal sigaraya göre zararı kat ve kat az bence elektronik sigara tutarsa yolumuza onunla devam ederiz

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Şub 20, 2016 9:30 am 
Kullanıcı avatarı

Likit çok önemli. Ben evde kendim yapıyorum. Hazır likit kullanmıyorum. 6 mg nikotinli likitten günde yaklaşık 3 ml tüketiyorum. Bu birazda cihazdan dolayı. Evod kullanırken bu kadar harcayamıyordum.

Abi bence birşey almadan önce esigara.us forumunda takıl biraz. Çünkü Türkiye'de saçma sapan aletleri çok pahalıya satıyorlar. Paran boşa gitmesin.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Şub 20, 2016 10:39 am 
Kullanıcı avatarı

sandalye yazdı:
Likit çok önemli. Ben evde kendim yapıyorum. Hazır likit kullanmıyorum. 6 mg nikotinli likitten günde yaklaşık 3 ml tüketiyorum. Bu birazda cihazdan dolayı. Evod kullanırken bu kadar harcayamıyordum.

Abi bence birşey almadan önce esigara.us forumunda takıl biraz. Çünkü Türkiye'de saçma sapan aletleri çok pahalıya satıyorlar. Paran boşa gitmesin.

Degin gibi kayın biladerim ve arkadaşım geçen yıl almışlardı 70 tl fln onlarda likit degil Hani sigararının filtresinde sünger gibi bişey varya ona benzer bişey takıyorlardı iki üç fırt çektim buharı ćok az geliyor hiç bi şey anlaşılmıyor onlarda attı gitti sigaraya devam ben ya elektronik sigaraya dönecem yada enfiyeye enfiyede güzel kaliteli nikotini fazla siyah tütün bulunursa ideal oluyor birde mentollü gıda aroması fıstık gibi oluyor ama onun yapım aşaması baya zahmetli memlekett zonguldakda almancı bi abi satıyordu 10 gr 9tl oda baya pahalıya geliyor

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Şub 20, 2016 11:56 am 
Kullanıcı avatarı

FT sitesinden onların yılbaşı döneminde verdikleri indirim koduyla %15 ucuza aldım. Hepsi tek paketde olursa gümrük sorunu olur diye 2 ye böldüm. Cuboid 150W olan alet şuan yolda geliyor.

Adamlar paketin resmini çekip siteye siparişlerim kısmına eklemişler.

http://sigaramo.com/index.php?route=product/product&path=18_124&product_id=175

ben bu likiti kullanıyorum. 18mg ile başladım oranı 9a düşürdüm kesmiyor gibi ama kasıyorum :D

http://i.hizliresim.com/N9orvY.jpg

bu rba denen aletin likit haznesi yok kendiniz damlatıyorsunuz pamuk kurumaya başlayınca. Tel sarımını çözünce işler yoluna girdi

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Şub 20, 2016 3:56 pm 
Kullanıcı avatarı

Sabah aç karına 3-4 tane içerdim.gece kalksam kesin bi tane yakardım.iftarda su ile beraber içerdim karar verdim bırakmaya Champix sakız doğal ot derken olmadı birkaç günün üstüne çıkamadım bir arkadaşım tavsiye etti mint şeker her saat başı bi tane atıyorsun canın sigara çekti 2-3 tane yedim zaten şekerden sonra sigara içmek imkansız gibi birşey.bir bir marketten almak olmuyor 15-20 kutu toplu aldım yaklaşık altı ay kullandım çok şükür bu ayın sonu 4. Senem bitiyor sizede tavsiye ederim.sigarasız hayat çok güzel bu güzelliği kendinizden mahrum etmeyin.

Resim

u8800 den (1ghz@1.4 ghz) tapatalk ile gönderildi

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Mar 07, 2016 11:33 am 
Kullanıcı avatarı

Tayfun abi geldi mi seninkiler?

Ben elektrikliyle 45 günü geçtim. Gayet memnunum. Şuan 6 mg nikotinli likit kullanıyorum. Evdeki stoğum bitmek üzere. 6 mg %70 pg ve 3 mg %100 vg likit sipariş ettim. İkisini karıştıracağım. Ortaya 4.5 mg nikotinli, %15 pg bir likit çıkacak. Yarısını kahve aromalı, karısını da sek içeceğim.

İnternetten okuduğum bir araştırmaya göre e sigarada likitlerinde kullanılan aroma karaciğeri yorabiliyormuş. O yüzden yavaş yavaş aromasız likite geçeceğim.

Bu 4.5 mg nikotinli likit de bitince nikotini 3'e indireceğim. Yaza kadar da 0'a düşürür bu alete de veda ederim :)

Biraz kilo aldırdı. Benim zaten bir 5 kg eksiğim olduğu için problem yok. Bu aralar spora da başlayacağım ama ufak bir kamburluk ve enstrüman çalmaktan düşen sağ omuz problemim var :) Önce ortopediye gidip omuriliği düzeltmem gerek. Yavaştan sırt ve omuz ağrısı da yapmaya başladı.

Ekonomik olarak ise sigaraya göre bir farkı yok. Çünkü sigaraya verdiğim parayı bu sefer yemeğe harcıyorum :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Mar 07, 2016 12:15 pm 
Kullanıcı avatarı

Etrafımında bu alete zararlı diyen çok fazla da insan var. Hatta birisi bunu içeceğine normal sigara iç gibi afedersiniz salakça bir yorumda bile bulunmuştu. Artık böyle insanlarla uğraşmak yerine direk doğru diyorsun çok zararlı ben kendimi öldürmeye çalışıyorum deyip geçiyorum. %99'u da gösterdiğim kaynakları okumayı reddetti. Hatta güvenmiyorsan direk yabancı kaynaklardan çevireyim bile dediğim oldu. Ben kullandığım en ufak bir aleti bile günlerce araştırdığım için az çok bilgi sahibi oldum.

Bu aletin olayını çözüp düzgün kullanabilmeyi başarmış insanlardan da en ufak kötü yorum duyamazsınız. Kötü yorum yapanların hepsi ya alıp kullanmayı becerememiş ya da hayatında sadece görmüş, hiç kullanmamış insanlardır.

Tabiki bunun da zararı var ancak normal sigaraya göre devede kulak gibi kalır.

Bunlarda basındaki haberler:

http://t24.com.tr/haber/dunya-saglik-orgutu-sigara-yerine-elektronik-sigarayi-tavsiye-etti,259755

http://www.bbc.com/turkce/haberler/2014/05/140529_esigara_saglik

Ben bu tür sağlık konularında bağımsız kuruluşların araştırmalarını okumayı tercih ediyorum. O yüzden Dünya Sağlık Örgütü'nün araştırmalarını referans kabul ediyorum. Çünkü diğer kurumlar çok büyük firmalar tarafından çarpıtılabiliyor. Bu aletin kullanımı da İngiltere, Almanya, Fransa gibi büyük Avrupa devletlerinde serbest. Hatta İngiltere'de Public Health England kurumu normal sigaraya göre %95 daha az zararlı olduğunu söylüyor ve sigarayı bırakmak isteyip de bırakamayanlara tavsiye ediyor.

Türkiye gibi sigaradan gelen vergiye muhtaç devletlerde ise satışı yasak. Herhalde anlayabilmişsinizdir.

Wikipedia sayfası. İngilizceniz varsa İngilizce versiyonunu okumanızı tavsiye ederim. Çok daha kapsamlı. Bir ara belki önemli noktalarını çevirir buraya koyarım. İngilizce versiyonunda muhtemel ve kesin zararları, faydaları çok iyi bir şekilde kaynaklara dayandırılarak anlatılmış.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Elektronik_sigara

Dezavantajlarında şöyle birşey diyor "Cihaz düzgün tasarlanmadığında problem çıkabilmektedir. Propilen glikol, sadece ve sadece buharlaştırıldığında zararsız bir kimyasaldır. Rezistans, olması gerekenden fazla ısı ürettiğinde değişime uğrayacak olan propilen glikol, kanserojen etki gösterebilir."

Yani bu cihazdan çok yanlış kullanım zarar veriyor. O yüzden sınırları zorlamadan normal şekilde kullanın diyor. Cihazı kullanmayı çok iyi öğrenmek, araştırmak gerekiyor.

Mesela sigara cebinde patladı gibi haberleri görüyorsunuzdur. O tür patlayan cihazlar eski hiçbir koruması olmayan mekanik modlar. Şimdiki modlarda tahmin edemeyeceğiniz kadar koruma var ve ben cebimdeki cihazın patlayacağına ihtimal bile vermiyorum :) O yüzden alacaksanız güzel bir mod alın. Hem sizi yarı yolda bırakmaz hem de güvenli olur.

Atomizerlede rezistans olarak kullanılan tellerle ilgili güzel bir video:

https://www.youtube.com/watch?v=Bh2Hx-HSDV8

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Mar 09, 2016 1:51 pm 
Kullanıcı avatarı

dün tr giriş yaptı 1-2 güne bana gelir fakat ben normal sigaradan kurtulamadım ve dediğin gibi kilo almaya başladım

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Mar 13, 2016 2:17 pm 
Kullanıcı avatarı

barut yazdı:
dün tr giriş yaptı 1-2 güne bana gelir fakat ben normal sigaradan kurtulamadım ve dediğin gibi kilo almaya başladım

Normal sigaradan kurtulmayı denemedim ,daha önce denediğimde tam 18 ay kullanmadım , irademe güvenirim o konuda sıkıntı yok problem hayatı zorlaştıran sistemi menfaatine göre daha da yokuş yapan zihniyetlerin çoğalmasında , çok yaşamanın artısı nedir ? diyorum kendi kendime . Lütfen siz bunu örnek almayın .

kilo sorunu değilde göbek canımı sıkmaya başlamıştı ,sabah az kahvaltı , öğlen tek çorba veya çok az yemek yada bir poğaça , akşam çorba ile çok az yemek , ekmek 1 dilim gibi ,şeker ve şekerli şeyler neredeyse yok . bugün 4. gün 72'den 67'ye inmişim , doymadan bitiriyorum yemek yemeyi , su tabiki bolca .
Yürüyorum , şehir merkezine araba ile gidersem bir yere park edip gideceğim yerlere hızlı yürüyorum , tramway ile gidersem daha çok yürüme fırsatım oluyor.

Birde meyve yi ihmal etmiyorum.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 429 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: