RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Pzt Nis 23, 2018 3:51 am

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 429 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Sigara !
MesajGönderilme zamanı: Çrş Tem 01, 2015 7:53 pm 
Kullanıcı avatarı

mesut yazdı:
Bu arada 486 oldu :D içmeyin bırakın :D

peşin sıra geliyorum mesut kardeş 192 gün oldu 22 yıllık tiryakilikde en uzun deneyimim şu an istek kısa süreli vuruyor sonrası fıstık gibiyim vesselam :Yahoo!:

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Sigara !
MesajGönderilme zamanı: Çrş Tem 01, 2015 9:33 pm 
Kullanıcı avatarı

Konum: İzmir / 2004 Peugeot 206 XT / Araç Kiralama Danışmanı / Yaş:33
emrah yazdı:
mesut yazdı:
Bu arada 486 oldu :D içmeyin bırakın :D

peşin sıra geliyorum mesut kardeş 192 gün oldu 22 yıllık tiryakilikde en uzun deneyimim şu an istek kısa süreli vuruyor sonrası fıstık gibiyim vesselam :Yahoo!:

Bende 16 yıl içtim abi yalan yok hala arada istiyorum ama hiç sıkıntı çıkArmıyor :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Ağu 16, 2015 12:47 pm 
Kullanıcı avatarı

Yine bıraktım. 5 gün oldu. Bu sefer ciğerleri elime aldım herhalde. Durduk yere öksürüyorum. Tozlu yerlerde vs direk öksürük krizine giriyorum. Artık sigara içmemenin zamanı geldi.

Arada bir kriz vuruyor. Aman boşver 5 dk sonra geçecek diye diye sıkıntısız 5 gün atlattım :)

Bir ara saat 4'ten 8'e kadar denize girmiştim. Çıkarken güneş batıyordu. O sıra oldu ne olduysa. Birde 3 km yolu üstümde ıslak giysilerle yürüdüm. Rüzgar yedim herhalde. Karadeniz İzmir gibi değil ki güneş battığı anda rüzgar buz gibi oluyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Ağu 16, 2015 7:28 pm 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

Zatürre olursun bak

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Ara 02, 2015 6:19 pm 
Kullanıcı avatarı

Elektronik sigaraya acayip kafayı takmış durumdayım. Alacağım bir tane. Arada bir 2-3 fırt asılır cebe geri koyarım mis gibi.

Ben olayımı çözdüm. Biraz nikotin olsun bolca da duman çıkartsın tatmin oluyorum :) Bu işi yapabilen en sağlıklı ve ideal cihaz elektronik sigara. Birde kış geldi malum. Evi ısıtıyorum sonra sigara içmek için dışarı çıkmak zorunda kalıyorum. Terasta titreye titreye sigara içerken hiçbir zevki kalmıyor.

Kanger Evod alacağım bakalım. Türkiye'de çok pahalı. 7 dolara yurt dışından alacağım. Hoşuma giderse benim pedere ve dayıma da alacağım bir tane.

Deniz abi senin verdiğin tütünü de içemedim pek. Paso camel soft asılıyorum bu aralar. Vakumlu buzdolabı poşetlerine koydum bekliyor yatağın altında. Durmasın bari boşu boşuna isteyen varsa İzmir içi elden verebilirim.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Ara 02, 2015 7:09 pm 
Kullanıcı avatarı

Ben sigarayı tam bıraktım 7 ay oldu derken aniden pes ettim ve ramazan bayramından beri içiyorum camel içiyordum fakat tekrar nefesim daralmaya başladı tekrar bırakmayı düşünüyordum kayınbiladerimin aklına uyduk bi yerde tütün var süper fln filan gittik aldım gayet iyi çok hafif sigara birde marketlerde satılan filtreden kullanıyorum harbidende iyi çıktı saglık açısından da camel sigarası gibi cigeri yakma fln yok 3 aydır tütüne devam hem uygun hemde iş yerindeki otlakcılara karşı bire bir

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Ara 02, 2015 8:19 pm 
Kullanıcı avatarı

Kötü olmuş abi ya. o kadar aradan sonra o kadar sabra yazık olmuş gerçekten.. Bir daha bırakırsın inşallah

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Ara 02, 2015 8:47 pm 
Kullanıcı avatarı

emrah yazdı:
Ben sigarayı tam bıraktım 7 ay oldu derken aniden pes ettim ve ramazan bayramından beri içiyorum camel içiyordum fakat tekrar nefesim daralmaya başladı tekrar bırakmayı düşünüyordum kayınbiladerimin aklına uyduk bi yerde tütün var süper fln filan gittik aldım gayet iyi çok hafif sigara birde marketlerde satılan filtreden kullanıyorum harbidende iyi çıktı saglık açısından da camel sigarası gibi cigeri yakma fln yok 3 aydır tütüne devam hem uygun hemde iş yerindeki otlakcılara karşı bire bir

Abi ben çok uzun süre tütün de sardım, peş peşe paket sigara da içtim. Hatta bir ara Captain Black tütünüyle normal tütünü karıştırıp sarıyordum. Dumandan göz gözü görmüyordu. Tren gibi geziyordum ortalıkta :) Tütün sarmanın uğraştırması dışında sağlık açısından normal sigaraya göre çok daha az zararı var.

Ancak son 2 gündür e-sigara olayını araştırıyorum. Sırf keyif için içiliyorsa çok mantıklı bir alet ve zararı neredeyse yok gibi. Çoğu Avrupa ülkesinde kullanımı serbest. Dünya sağlık örgütü sigara yerine kullanılmasını tavsiye ediyor. Ekşisözlük'te günde 3 paket içip bu aleti kullanmaya başladıktan sonra hiç içmedim diyenler bile var. Hatta bir tanesi 1 sene e-sigara içtikten sonra akciğer filmi çektirmiş. Hiçbir zarar bulamamışlar.

Duman kısmı falan da psikolojikse ve duman çıkartmadan duramıyorsanız normal sigaradan daha çok duman çıkartıyor. Aslında su buharı çıkartıyor. Çünkü mantığı nargile gibi. Yani sigara diye değil de nargile diye değerlendirilse daha mantıklı.

Ben kafaya koydum alacağım bunlardan bir tane.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Ara 02, 2015 9:05 pm 
Kullanıcı avatarı

SMT KRMN yazdı:
Kötü olmuş abi ya. o kadar aradan sonra o kadar sabra yazık olmuş gerçekten.. Bir daha bırakırsın inşallah

Biraz öyle oldu ama cigerler biraz kendine gelmiş oldu diyelim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Ara 02, 2015 9:09 pm 
Kullanıcı avatarı

sandalye yazdı:
emrah yazdı:

Abi ben çok uzun süre tütün de sardım, peş peşe paket sigara da içtim. Hatta bir ara Captain Black tütünüyle normal tütünü karıştırıp sarıyordum. Dumandan göz gözü görmüyordu. Tren gibi geziyordum ortalıkta :) Tütün sarmanın uğraştırması dışında sağlık açısından normal sigaraya göre çok daha az zararı var.

Ancak son 2 gündür e-sigara olayını araştırıyorum. Sırf keyif için içiliyorsa çok mantıklı bir alet ve zararı neredeyse yok gibi. Çoğu Avrupa ülkesinde kullanımı serbest. Dünya sağlık örgütü sigara yerine kullanılmasını tavsiye ediyor. Ekşisözlük'te günde 3 paket içip bu aleti kullanmaya başladıktan sonra hiç içmedim diyenler bile var. Hatta bir tanesi 1 sene e-sigara içtikten sonra akciğer filmi çektirmiş. Hiçbir zarar bulamamışlar.

Duman kısmı falan da psikolojikse ve duman çıkartmadan duramıyorsanız normal sigaradan daha çok duman çıkartıyor. Aslında su buharı çıkartıyor. Çünkü mantığı nargile gibi. Yani sigara diye değil de nargile diye değerlendirilse daha mantıklı.

Ben kafaya koydum alacağım bunlardan bir tane.

Sen al bakalım bi tane dene işe yarıyorsa seve seve bizde alırız artık fırt fırt çekeriz :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Ara 02, 2015 9:47 pm 

Nargile gibi demişsiniz de, nargile sigaradan daha zararlı bildiğim kadarı ile, bende kendimi bildim bileli camel içiyorum(96 senesinden beri) elektronik sigarayı görüp defalarca sepeye ekleyip bir şekilde işe yaramayacağını düşünüp iptal ettim hep. Yaş 36, artık bırakmanın zamanı geldi de geçti ama nasıl

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Ara 02, 2015 11:16 pm 
Kullanıcı avatarı

Önce kendine güvencen sonra sabırla esaretten kurtulcan 23 ay oldu bırakalı geçen gün sayıyodum şimdi ay :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Ara 03, 2015 2:59 am 
Kullanıcı avatarı

ahanda ekşi sözlük başlığı:

https://eksisozluk.com/e-sigara--1660175?nr=true&rf=elektronik%20sigara

okuyun bi çok acayip yorumlar var. ben zaten bu tür konularda ekşi sözlük yazar kitlesine çok güveniyorum. çok kıl, seçici, araştırmacı insanlar ve herkes ağzına geleni yazabiliyor. Bu kadar yazar bu aleti deneyip faydasını görüp sevdiyse işe yarıyordur.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Ara 04, 2015 10:28 am 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

Valla Ali ben de pek itimat etmemek geretiğini duydum. O dumanın içeriği bakımından tütünün yanması ile oluşan dumana göre çok daha zararlı maddeler içeriyor denmişti.

Tütünü aromalandırabilirsin, biraz araştır istersen...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Ara 04, 2015 5:24 pm 
Kullanıcı avatarı

Düzgün likit alınıp, coilleri düzenli değiştirildiği sürece sigarada daha fazla zarar vereceğini hiç sanmıyorum.

Aslında benim asıl amacım babam. Çok sigara içiyor ve yaş 50'ye dayandı. Hadi ben gencim beni fazla etkilemiyor. Babamın git gide çöktüğünü farkediyorum. Birde benim baba tarafında kanser vakası çok.

Benim de hiçbir sağlık problemim yok. Tabi bu olmayacağı anlamına gelmez ancak sigara yaşam kalitemi çok düşürüyor. Uykumu alamıyorum, koku alma duyumu neredeyse tamamen kaybettim. Düzgün tad da alamıyorum. Bütün enerjimi çalıyor. Artık kokusunda ve tadından da tiksinmeye başladım ama benimkisi bir bağımlılıktan çok alışkanlık. Mesela canım sigara içmek istemese bile kahve çay içerken istemsiz elim sigaraya gidiyor. Son 1 aydır azalttım da baya. Normalde 2 pakete yakın Camel Soft içerdim şimdi 1 paket bir günden fazla gidiyor.

Elektronik sigara basitçe pile bağlı rezistansın ve rezistansın içindeki emici maddenin likiti emerek buharlaştırması mantığıyla çalışıyor. Yani yakmıyor. İşte elektronik sigaranın en büyük zararı da rezistansdaki emici madde. Kalitesiz iplik veya pamukla formaldehit salgılayabiliyormuş. Gerçi onun salgıladığı formaldehit normal sigaranın yanında devede kulak. Bir de çin malı likitlerden uzak durmak gerekiyormuş. Mod dedikleri batarya kısmının güç ayarlıları var. Gücü fazla verirseniz pamuğu yakabiliyor. Normal güç ayarsız modlarda bu problem yok çünkü pamuğu yakacak kadar güç veremiyorsunuz zaten.

Ben zaten hepsinin en iyisinden alacağım için problem çıkacağını sanmıyorum.

Amacıma gelirsek kullananların yorumlarını okuyorum. Hepsi yaşam kalitesinin arttığını, koku ve tat duyularının geri geldiğini, uyku problemlerinin düzeldiğini söylüyor. Bunlar benim için kafi.

Bu likitin içinde ne oluduğuna da gelirsek eğer bir likitte basitçe nikotin, glikol ve aldehit gibi alkol bileşikleri, su ve gıda aroması bulunuyormuş. Bunlar zaten günlük hayatta yediğimiz çoğu şeyde var.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Ara 04, 2015 10:52 pm 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

Acaba başka neler var :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Ara 05, 2015 3:17 pm 
Kullanıcı avatarı

Zehirden vazgemeyelimde ismi değişsin yeter diyosun :)

Bu arada 1065 gün olmuş :keş:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Ara 06, 2015 2:23 pm 
Kullanıcı avatarı

Duman çıkarsın yeter :mrgreen:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Ara 22, 2015 9:04 pm 
Kullanıcı avatarı

Sigaraya ayar verme zamanı geldi galiba göğüs ağrısı ve nefes darlıgı peydah oldu

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Ara 31, 2015 6:35 am 
Kullanıcı avatarı

sandalye yazdı:
Duman çıkarsın yeter :mrgreen:

diş etlerin sarkmaya, damağında ağrılar başlayınca duman çıkarsın yeter diyemiyorsun.

Benim mod bunun gibiydi :) likit hariç halen evde duruyor. Almanyadan vapor freakten almıştım tüm parçalarıyla

Resim

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 429 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: