RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Pzr Oca 21, 2018 9:57 pm

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 429 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Sigara !
MesajGönderilme zamanı: Prş Ara 31, 2015 7:16 am 
Kullanıcı avatarı

O ne öyle ameliyat ekipmanı mübarek...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Oca 01, 2016 7:57 pm 
Kullanıcı avatarı

Benim elektrosigaralar 28'inde gelmiş evde yokken. Şubeye geri dönmüş. Ev sahibi daha bugün söyledi. Yarın cumartesi. PTT benim eve yakın belki öğlene kadar çalışıyorlarsa sabahtan gidip alacağım. Alamazsam Alsancak'ta amerikan pazarına uğrayıp likit alacağım. Cihazı da pazartesi günü alırım.

Tayfun abi likiti İzmir'den mi alıyordun?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Oca 01, 2016 8:00 pm 
Kullanıcı avatarı

sandalye yazdı:
Benim elektrosigaralar 28'inde gelmiş evde yokken. Şubeye geri dönmüş. Ev sahibi daha bugün söyledi. Yarın cumartesi. PTT benim eve yakın belki öğlene kadar çalışıyorlarsa sabahtan gidip alacağım. Alamazsam Alsancak'ta amerikan pazarına uğrayıp likit alacağım. Cihazı da pazartesi günü alırım.

Tayfun abi likiti İzmir'den mi alıyordun?

Sen bir al kullan bakalım iş görürse bizede tavsiye edersen seve seve bende alırım

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Oca 01, 2016 8:13 pm 
Kullanıcı avatarı

Bu arada tekrar hatırlatayım. Deniz abi sağolsun Adıyaman'dan tütün getirmişti bana. Şuan hiç kullanmıyorum. Kilitli buzdolabı poşetlerine doldurup saklıyorum. Arada bir içip bakıyorum güzel tütün. Eğer İzmir'de olup tütün arayan varsa elden ücretsiz verebilirim.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Oca 04, 2016 8:00 am 
Kullanıcı avatarı

Elektronik sigaraları aldım. İlk izlenimim gayet olumlu.

İlk birkaç fırt nargiledeki gibi öksürttü. Onun dışında alıştım artık. Normal sigaradan çok nargileye benziyor. Benim gibi duman fetişistiyseniz kesinlikle tatmin edici :) Kahveli likit almıştım. Bir süre kullanayım bakalım eğer elektronik sigara keserse ısı ve voltaj ayarlı daha iyi bir makine alacağım. İstediğim aromayı bulunca da 1 litrelik nikotin nbase alıp likiti de evde kendim yapacağım.

Zamlardan sonra çok iyi oldu. Likitinizi ve coili kendiniz yaparsanız çok komik fiyatlara geliyor.

Kışın evin içinde sigara içmeyi sevmiyorum. Malum sigaranın dumanı gitmiyor kolay kolay ortalık duman altı oluyor. Dışarısı da soğuk olunca kapıyı pencereyi açamıyorum. elektronik sigara bu konuda çok iyi. dumanı hemen yok oluyor ve aromaya göre koku bırakıyor.

Tayfun abi sendeki diş eti ve ağız problemlerini de araştırdım. Herkeste olmuyormuş. Likitteki bir maddeye olan alerjiden kaynaklanıyormuş.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Oca 04, 2016 9:10 am 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

Duman seven adam odadaki dumandan niye rahatsız olur ki :?: :)

Ben üniversitede okuduğum dönemde batak gecelerinde tavandaki lamba görünmezdi... :keş:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Oca 04, 2016 9:17 am 
Kullanıcı avatarı

sandalye yazdı:
Tayfun abi sendeki diş eti ve ağız problemlerini de araştırdım. Herkeste olmuyormuş. Likitteki bir maddeye olan alerjiden kaynaklanıyormuş.

Ben likiti olur olmadık yerlerden hiç almadım. Diş etlerimki sorun bir maddeden dolayı olabilir fakat benim tavsiyeme uyarak elektronik sigaraya başlayanların %99u bıraktı. Çektiğin sıcak buharın damağa çarpınca bıraktığı o his bir süre sonra acıya dönünce eziyet oluyor. Red kiwi standart ile başladıysan coilin ipi yanmasın ona dikkat et :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Oca 04, 2016 9:20 am 
Kullanıcı avatarı

Abi dumanı seviyorum da oksijen düşmanı da değilim :) Sigara içen adamı bile odadaki sigara dumanı bayıyor. Şimdi aynı makineden ve babama birkaç ay yetenecek kadar coil likitle yeniden sipariş edeceğim. Kargoyla pedere göndereceğim. Daha sonra da dayıma da alacağım hediye. Ben belki onlardan daha fazla sigara içiyorumdur ama gencim herhalde pek etkilemiyor beni. Birde bu aralar spor yapamasam da metro merdivenlerini vs yürüyen merdivenden değil de düz merdivenden koşarak çıkıyorum. 5 kata kadar da asansör kullanmıyorum. Zaten asansör gelene kadar ben 5 katı çoktan çıkmış oluyorum :) Dayımla babamın git gide çöktüğünü kendi gözlerimle görüyorum. İkiside arabadan inmiyor, pek hareket etmiyor. Babam geceleri çok öksürüyor.

Bu arada aklınızda bulunsun. Uzak doğudan birşeyler alacaksanız ve kargo seçme şansınız varsa singapur airmail'i seçin. 20 güne geliyor Türkiye'ye. Yalnız batarya gibi şeyler uçakla gelmiyor diye biliyorum. O gibi şeylerde gemiye mecbursunuz ve gelmesi 1 ayı geçebiliyor.

Benim asıl sövdüğüm kısım Avrupa'da elektronik sigara, sigara bağımlılarına yerine koyma tedavisi olarak veriliyor. Hatta sigara içmenin yasak olduğu bazı yerlerde elektronik sigara içmek serbest. Satışı ve kullanımı sürekli destekleniyor, üniversiteler elektronik sigaranın sağlığa etkisi konusunda araştırma yapıyor. Hepsi olumlu ve sigaraya göre zararı devede tırnak diyor.

Türkiye'de satışı yasaklanıyor, birde üstüne birkaç kıytırık üniversite rapor hazırlayıp sağlığa sigaradan daha zararlı diyor. Nasıl bir yerde yaşıyoruz anlamıyorum.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Oca 04, 2016 9:23 am 
Kullanıcı avatarı

barut yazdı:
sandalye yazdı:

Ben likiti olur olmadık yerlerden hiç almadım. Diş etlerimki sorun bir maddeden dolayı olabilir fakat benim tavsiyeme uyarak elektronik sigaraya başlayanların %99u bıraktı. Çektiğin sıcak buharın damağa çarpınca bıraktığı o his bir süre sonra acıya dönünce eziyet oluyor. Red kiwi standart ile başladıysan coilin ipi yanmasın ona dikkat et :)

Bendeki Kangertech Evod. Likit alerjisi ikitin markasından bağımsız, her likitte olması gereken bir maddeden kaynaklanıyor. Glikozdu herhalde tam hatırlamıyorum. Bir ara tekrar araştırıp söylerim.

Bu işin asıl zevkinin coil kalitesiyle çıktığını biliyorum zaten. Bir de 10 tane coil sipariş etmiştim onlar gelmedi hala ama benim kafamdaki coili de kendim sarmak. Bir ara avometre falan alayım :)

Bu arada bendeki makine soğuk buhar veriyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Oca 04, 2016 9:23 am 
Kullanıcı avatarı

barut yazdı:
elektronik sigaraya bulaşmayın !!! aman diyim

demişim vakti zamanında :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Oca 04, 2016 1:51 pm 
Kullanıcı avatarı

zam gelmiş :keş:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Oca 04, 2016 11:52 pm 
Kullanıcı avatarı

Bugün elektro sigarayla ilk günümü bitirdim. Sadece 5 dal normal sigara içtim. Onları da içmesem de olurdu öyle diyeyim. Dolu Camel Soft'u bugün dağıttım resmen. Etrafımdaki otlakçılar bayram etti. Hala 5-6 dal var pakette.

İzlenimlerime gelirsek:

Biraz cırkını çıkarttım herhalde başım ağrıyor şuan. Araştırdım fazla e sigara içmek baş ağrısı yapabiliyormuş. Benim bugün ağzımda emzik gibi dolaştırdığımı düşünürsek normal :) Hatta bir ara burnumdan su buharı damlıyordu. Benim cihazın tank kapasitesinin 1.6 ml olduğunu ve bugün 1.5 içtiğimi düşünürsek fazla. Burnumun bir deliği tıkalıydı onu açtı sağolsun.

Ağzımda hiç çürük olmamasına rağmen doktorun da neden apse yaptığını bilemediği bir diş vardı. Damağımdan apse yapıyordu senede birkaç defa. Ağrı sızı falan yapmıyordu ama dilimle oynayasım geliyordu sürekli. Şans mı tesadüf mü bilmiyorum bugün indi :)

Kahveli likit almıştım. Baydı iyice. Çok sert bir kahve tadı var. Likiti değiştireceğim en kısa zamanda.

Ağzımdaki kadran gitti.

Çok fazla sigara içtiğim için sosyal ortamlarda dışlanıyordum genelde. Sürekli laf yiyordum şunu başka yerde iç diye. Bugün hiç laf yemedim. Çevremdeki insanların tek şikayeti nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde bazen çıkan aşırı buhardan ortalığın konser sahnesine dönmesi oldu :)

Herhangi bir alerjik reaksiyon gözlemlemedim.

Özetle: Sigaraya çok güzel alternatif. Cidden sigara içme isteğini kesiyor. Yemekten sonra falan da kesiyor. Yakın bir zamanda birayla da deneyeceğim bakalım güzel gidiyor mu. Gitmezse yakarım puromu keyfime bakarım :)

Tayfun abi senin damak yakma olayını da araştırdım :) Bazı tankların coilleri ağızlığa yakın oluyor. Onlar sıcak buhar çıkartıyor ve damağı yakma riski varmış. Benimki Evod tankı. Evod tanklarında coil tankın dibinde ve soğuk buhar çıkartıyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Oca 05, 2016 8:38 am 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

Ulan e sigara ne, puro ne arkadaşım :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Oca 19, 2016 11:16 am 
Kullanıcı avatarı

sandalye yazdı:
Bendeki Kangertech Evod.

evod starter kit başlangıç için güzel seçim. Bir süre sonra Joyetech eGo ONE 2200ma kullan derim. Ben red kiwi ile başlamıştım sonrasında cartomizer ve tank birleşimi yaptım. Vamo cihaz + cartomizer tank + Bobas likitle mükemmel oluyordu :)

Şu alerjik olayını nasıl aşarız bir bak bakalım PG ve VG'nin hangisi yapıyormuş? Ona göre likit alıp bende başlıyayım o zaman :ramo:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Oca 19, 2016 1:53 pm 
Kullanıcı avatarı

samsunlu R-9 yazdı:
zam gelmiş :keş:

10 yılda 30bin.bi araba parası, vay bee. Nasıl bağımlılık bu böyle.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Oca 21, 2016 12:51 am 
Kullanıcı avatarı

barut yazdı:
sandalye yazdı:
Bendeki Kangertech Evod.

evod starter kit başlangıç için güzel seçim. Bir süre sonra Joyetech eGo ONE 2200ma kullan derim. Ben red kiwi ile başlamıştım sonrasında cartomizer ve tank birleşimi yaptım. Vamo cihaz + cartomizer tank + Bobas likitle mükemmel oluyordu :)

Şu alerjik olayını nasıl aşarız bir bak bakalım PG ve VG'nin hangisi yapıyormuş? Ona göre likit alıp bende başlıyayım o zaman :ramo:

Abi esigara forumunda yakaladım seni :)

Alerji yapan PG.

Bende hala normal sigaraya devam ediyorum. Elimdeki likit 6 mg nikotinli pek kesmiyor. Bana en az 12 mg nikotinli lazım. Yeni coil almıştım yurt dışından yine onlar da geldi. 2.2 ohm almıştım performansından pek memnun değilim. 1.8 ohm coillere geçmeyi düşünüyorum.

Benim Paypal hesabı da nedense bazı sitelerde ödemeyi geçirmiyor deli oldum. Ebay'de Aliexpress'te hiçbir problem yok bazı sitelerde problem çıkartıyor. İnternetten likitte alamıyorum öyle kaldım ortada.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Oca 21, 2016 2:30 am 
Kullanıcı avatarı

Emrah abi bir süre kullan izlenimlerini yaz demişti. İzlenimlerimi yazayım ufaktan.

Öncelikle sigarayı bırakmak için gayet uygun. Hem sigarayı bırakırsınız hem de nikotin almaya devam ettiğiniz için sigarasızlıktan kafayı yemezsiniz. İlk olarak nereden başlanır derseniz Ben Kangertech Evod aldım. Aliexpress'ten 2 tanesi 11 dolar. Bir de kargo opsiyoni seçtim hızlı gelsin diye toplam makine maliyeti 13 dolar. 20 günde geldi. İki adet atomizeriniz ve 2 tane piliniz oluyor. Benim aldığım 1100 mah. Bir tanesi bir günü çok rahat deviriyor. Hatta arkadaşlarla bir gece sigarasız kaldık alacak yer yok. Toplam 4 kişi 2 tane cihazı bütün gece kesintisiz sömürdü yine de piller bitmedi :)

Sarf malzemelerine gelirsek eğer benimki gibi bir cihaz alırsanız coil maliyetiniz var. Bunlar Türkiye'de 2 katından daha pahalıya satılıyor. Genel olarak e sigaranın her parçası türkiyede en az 2 kat pahalı. Coili de yurt dışında alayım derseniz 5 tanesi 3 dolar. Bir ay çok rahat götürür hatta 1.5 ay bile götürür. Likit masrafınız olacak. Ev yapımı kendiniz yaparsanız 100 ml maliyeti 40-50 lira olur. O da insan gibi içerseniz 2 aya yakın götürür. Yani 2 aylık sarf malzemesi toplam 70-80 lira anca bulur. Sarma sigaradan bile daha ucuz. Hem de herşeyi hazır almanıza rağmen.

Benim aldıklarım bunlar:

http://www.aliexpress.com/item/EVOD-MT3-Electronic-Cigarette-kits-1-6ml-MT3-Atomizer-650-900-1000ma ... 27563.html

http://www.aliexpress.com/item/kanger-resistance-heating-coil-core-1-5-1-8-2-2-2-5-ohm-for-kanger/1 ... 20221.html

Şimdi geldik kafa karıştırıcı yerlere. Eğer voltaj veya watt ayarlı bir mod alırsanız coilin pek bir önemi kalmıyor. Benim gibi düz bir mod aldıysanız kullandığınız coilin direnci önemli. Ben 2.2 ohm kullanıyorum.

Coil direnci artarsa ne olur:

Pil ve likit kullanımı düşer. Buhar miktarı ve aroması da düşer. Coil ömrü uzar.

Düşerse de tam tersi. Ancak 1.5 ohm altı pek tavsiye edilmiyor. Çünkü çok hızlı ısınıyor, likiti ve içindeki silika ipliğini yakma ihtimaliniz oluyor. Haliyle acı pek hoş olmayan bir tat alıyorsunuz.

İkinci olarak likit çok önemli. Ben bunu ilk acemiliğimde aldığım çin malı bir likitle anladım. Düzgün bir likiti içimi baya keyifli. Nikotin miktarına gelirsek aşşağı yukarı günde yarım paket içen birisine 6 mg, bir paket içen birisine 12 mg daha fazla içenlere de 12 üstü öneriliyor. Ben bu konuyla ilgili yabancı kaynaklar da dahil baya araştırma yaptım. Vardığım sonuçlara gelirsek:

Nikotinin tek başına kanser yapıcı veya zarar verici bir etkisi yok. Hatta kahve gibi uyarıcı bir etkisi de var. ANCAK çok fazla nikotin alımında beyindeki reseptörler zarar görüyor ve baş ağrısı, leyla modu gibi yan etkiler oluşuyor. O yüzden likitte nikotin oranını çok arttırmamak lazım. Bir de beyin daha fazla nikotine alıştıkça işin boku çıkıyor ve sürekli bir tatminsizlik hissi oluşuyor.

Bu yüzden bence yeni başlayan birisine 12 mg sigarayı bıraktırmada yeterli. Tabi zamanla bunun miktarını düşürmek gerekiyor ki nikotin bağımlılığından da kurtulunabilsin. Dikkat edeceğiniz bir diğer husus PG alerjisi. Likit VG (vegetable glycerin) + PG (propylene glycol) + nikotin + varsa gıda aromasından oluşuyor. VG tamamen bitkisel kaynaklı bir ürün. Kanıtlanmış bir zararı yok. PG petrolden elde ediliyor. Kimi kaynaklar zararlı olduğunu söylüyor. Nikotini zaten biliyoruz. Gıda aroması da günlük yediğimiz yiyeceklerde de olan birşey.

PG kimi insanlarda alerji oluşturabiliyor. O yüzden PG alerjisi belirtisi gösterirseniz %100 VG olan bir likit kullanmanız daha mantıklı.

Paranız varsa işin keyfini çıkartmak için çok daha iyi bir atomizer ve mod alabilirsiniz. Bu sınıfta Kangertech Subox mini kit öneriliyor. Fiyatı 50 dolar. Bunda coili kendiniz sarmanız gerekiyor. Onun içinde kanthal a1 tele ve muji pamuğuna ihtiyacınız var. Bunları da yurt dışından alabilirsiniz. Daha gelişmiş bir cihaz olduğu için sardığınız coilin direnci farketmeksizin istediğiniz gibi ayar yapabiliyorsunuz. Ayrıca bunların pili de dahili değil. Kendiniz pil almanız gerek.

Benim bu işe ayıracak pek param yok. Ancak olur da sigaradan artanları biriktirebilirsem sırf meraktan daha iyi cihazlar da alabilirim. Bence Evod başlangıç için gayet uygun ve basit bir alet. Taşıması kolay ve küçük. İri bir dolma kalem büyüklüğünde. Şarj ediyorsunuz, likiti dolduruyorsunuz düğmeye basıp asılıyorsunuz. Kafa karıştırıcı değil. Eğer Evod alırsanız iki tane alın. Çünkü şarjı bittiğinde usb'ye bağlayıp içme gibi bir şansınız yok. Dolu yedek bataryanız varsa sadece bataryayı değiştiriyorsunuz bitiyor ki çok basit bir işlem.

Daha iyi makineler alırsanız daha fazla buhar gücü, buhar sıcaklık ayarı, daha yoğun aroma hatta ne kadar çektiniz kaç tane çektiniz gibi istatistiksel bilgilere bile ulaşabiliyorsunuz. Bendeki Evod çok basit bir makine olmasına rağmen yine de sigaranın çok çok üstünde bir buhar gücüne sahip. Nargile gibi birşey :) Ki çok daha gelişmiş aletler akıllara ziyan buhar çıkartabiliyor.

Yukarıda yazdıklarıma ek olarak e-sigara gerek Türkiye'de gerek yurt dışında artık sigarayı bıraktırma amacından çıkıp iyice bir kültür ve hobiye dönüşmüş. Firmalar da her sene çok daha iyi makineleri piyasaya sürüyor. Baya bir ar-ge çalışması var.

Halk arasındaki diş etlerinde çekilme, ciğerlerin su toplaması, sigaradan daha zararlı vs de şehir efsanesi. Bunun en büyük nedeni uygunsuz kullanım. Düzgün kullananlarda böyle yan etkiler görülmüyor.

Bende yan etki oluşturdu. Çok kullandığım zaman baş ağrısı yapıyor. Bunu da fazla nikotine bağlıyorum. Onun dışında hiçbir yan etki yaşamadım. Kullandığım likitin de 6 mg nikotinli kaliteli ev yapımı bir likit. Sağolsunlar esigara.us forumunun İzmir buluşmasında hediye ettiler.

Özetle: Sigarayı bıraktırır :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Oca 21, 2016 10:14 am 
Kullanıcı avatarı

yeni box modlar çok güzel ve hoş olmuş özellikle sıcaklık ayarı bence mükemmel özellik.

https://www.fasttech.com/products/3024/10014058/4024100-authentic-kanger-topbox-mini-starter-kit

bu şekilde hazır coilli ve tanklı cihazları kullanmak bana daha kolay geliyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Oca 22, 2016 6:31 pm 
Kullanıcı avatarı

barut yazdı:
yeni box modlar çok güzel ve hoş olmuş özellikle sıcaklık ayarı bence mükemmel özellik.

https://www.fasttech.com/products/3024/10014058/4024100-authentic-kanger-topbox-mini-starter-kit

bu şekilde hazır coilli ve tanklı cihazları kullanmak bana daha kolay geliyor.

Tayfun abi birkaç kere Kangertech Subox deneme fırsatım oldu. Tek kelimeyle harika alet. Nargile falan yanında halt etmiş ortalığı dumana boğuyor resmen :) Aroma yoğunluğu falan da güzel. Artık bu işi iyice keyif işine çevirenler için. Sigaradan artan paraları biriktirip sırf meraktan bunlardan bir tane almayı düşünüyorum.

2 gündür sigara içmiyorum bu arada. Arada kriz vurdukça asılıyorum e sigaraya geçiyor. Ben normalde 2 gün sigarasız dursam ortalığı ateşe vermek için kafamda planlar kurmaya başlardım şuan gayet rahatım :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Oca 23, 2016 11:50 am 
Kullanıcı avatarı

tel sarma işlerini öğreneceğim bu gidişle :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 429 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: