RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Cum Haz 22, 2018 2:55 pm

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 429 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Sigara !
MesajGönderilme zamanı: Pzt Oca 25, 2016 9:54 am 
Kullanıcı avatarı

Coillerin direnciyle oynamaya başladım. İnternetten de 0.20 kanthal a1 tel, muji pamuğu ve silika ipliği sipariş ettim. Tam benlik aletmiş bu. Kurcala babam kurcala :)

Şuan elimde sıfırdan coil sarmak için malzeme yok. Sadece hazır coiller var. Açıp baktım silikanın etrafına 6 tur sarmışlar. Cerrah hassasiyetiyle (:)) ufacık yerden coilleri çıkarttım, direnci düşürmek ve daha hızlı ısınması için 4 tura düşürüp yeniden topladım. Silika ipliği yerine de muji pamuğu geçirdim.

Aroma hiç gelmezdi. Elma + karamelli bir likit vardı elimde. Onu doldurup ateşledim çok fena birşey oldu. İçmesi çok zevkli. Coil direncini düşürünce de daha fazla buhar veriyor ancak bu sefer likit ve pil kullanımı neredeyse 2 katına çıktı.

Valla ben sevdim bu aleti. Benim bir arkadaş vardı bu ne ya normal sigarayı tutmaz bu diyordu. Yaptığım değişikliklerden sonra yeniden denedi çektiği fırttan sonra yüzündeki gülüşü gözündeki ışığı gördüm :) Şuan çevremdekiler bana da getirt bunlardan diye baskı kuruyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 27, 2016 3:01 pm 
Kullanıcı avatarı

Konum: İzmir / 2004 Peugeot 206 XT / Araç Kiralama Danışmanı / Yaş:33
Sigara ismi ne olursa olsun zararlıdır :D

Buradaki amaç sigarayı bırakmak mı etrafından dolanmak mı ?

Birde bu e-sigarada nikotin var mı ?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 27, 2016 8:12 pm 
Kullanıcı avatarı

Elektronik sigaranın da tabiki zararı vardır ancak normal sigaradaki zararlı madde oranları neredeyse 1000de 1 olduğu için normal sigaraya göre daha eğlenceli, keyifli ve zararsız bir alternatif.

E sigaranın nasıl zararı olur? Coil sararken ne idüğü belirsiz pamuk kullanır, saçma sapan bir rezistans teli ve likit kullanılırsa normal sigaradan daha zararlı bile olabilir. Ancak benim kullandığım herşey yüksek kalite. Mesela kullandığım pamuk organik japon muji pamuğu, rezistans teli temco kanthal a1, kullandığım likit katkısız ev yapımı, içindeki aroma da güvenilir marka.

Özellikle box mod denilen kullanıcının voltajı wattı vs ayarlayabildiği modlarda bazen yanlış malzeme kullanımı sağlık problemi çıkartabiliyor. Mesela makineyi daha fazla aroma ve buhar uğruna çok yüksek sıcaklıklarda çalıştırıyorlar. Haliyle pamuk ve tel o kadar sıcaklıkta zararlı partiküller yayabiliyor veya likit yanabiliyor.

İlk aldığım likit saçma sapan birşeydi. Hem boğazımı mahfetmişti hem de 1 günde baş ağrısıyla beraber bütün vücudumda ağrı yapmıştı. Şuan kullandığım likitler baya yüksek kaliteli hiçbir yan etki görmüyorum. Hem de çok içmeme rağmen.

Benim amacım şimdilik etrafından dolanmak ama uzun vadede likitdeki nikotin oranını da düşürerek nikotin bağımlılığından da kurtulmak istiyorum.

E-sigara likitinde de nikotin bulunuyor. 0 mg'dan (yani nikotinsiz), 36 mg'a kadar seçenek var. 36mg bayıltır büyük ihtimal :) Benim şuan elimde 12, 9 ve 6 mg nikotinli değişik aromalarda likitler var. Şimdilik 12 mg kullanıyorum ve sigara aklıma bile gelmiyor. Çok rahatım. 12'lik likitler bittikten sonra 9'a, daha sonra da 6'ya geçeceğim. Yavaş yavaş nikotinden uzaklaşacağım yani.

Şimdilik nargile gibi aroması vs hoşuma gittiği için nikotini tamamen kestikten sonra da bir süre aromalı takılırım gibi geliyor. Daha sonra kaldırır kenara koyarım.

Evde mesela 1 paket sigaram hala duruyor. Neredeyse hiç içmiyorum çünkü elektronik sigarada düzenimi oturttum. Aleti tam istediğim kıvama getirdiğim için normal sigara içmek bana çok bayık geliyor. Direk normal sigaranın dumanı artık az geliyor mesela bende yarısına kadar bile içmeden söndürüp yine elektroniğe asılıyorum :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Şub 09, 2016 4:45 am 
Kullanıcı avatarı

Resim

Arada sırada içtiğim (ki genede 2-3 günde 1 dal) sigaralar hariç genel durum. Elektronik sigara harbiden işe yarıyor ve cihazın pili veya likiti bitmedikçe hiçbir şekilde sigarayı aramıyorsunuz. Yumulun :) Tabi resimdeki nikotin kısmı yalan. Nikotin almaya devam ediyorum.

Evod bataryaları çok çabuk öldü. Artık şarjları pek dayanmıyor, yarı yolda bırakıyor. Gücü de tam vermiyor. Düz piller olduğu için gün içindeki performansı çok değişken. Sabah ilk taktığımda çok iyi akşama doğru iyice ölmüş de toprak atanı yok moduna giriyorlar. Mesela sardığım coiller biraz düşük dirençli. Bir tane pil o direnci hiç kaldırmıyor. Diğeri yine 3-5 saat götürüyor. Düşük dirençle ılık buhar veriyor ve aroması, dumanı falan çok güzel geliyor. İnsan ılık buhara alışınca soğuk buharı sevmiyor.

Bende madem işe yaradığını gördüm bari düzgün birşeyler alayım dedim, Evic VTC Mini kit + samsung 25R pil + yeniden sarılabilir clr head sipariş ettim. 2 gün sonra elimde olur. Bu ay çok para harcadım bir dahaki ay da tekrar sarması daha rahat bir tank ile 2 tane Sony VTC5 pil + şarj cihazı alıp cihaz olayını kapatacağım. Zaten harcadığım parayı sigaraya verdiğim paradan amorti ediyor. 2 ay sonra da likit masrafımdan başka bir masraf kalmayacak. O olayı da araştırıyorum. Onu da çözünce bana aylık maliyeti 50 lirayı geçmez.

İşin parasal yönünde, sigarayla kafa kafaya bile olsa tercih edilebilir. Bence normal sigaradan çok daha keyifli ve sağlık açısından çok daha iyi. Bu merete başladığımdan beri uykumu alabiliyorum, sabah dinç uyanıyorum, daha hareketliyim, leş gibi kokmuyorum.

VTC Mini'nin güzel yanı firmware upgradable olması. Firma sürekli güncelleme çıkartıyor ve cihazın güncelliği, performansı sürekli artıyor. Uzun ömürlü bir cihaza benziyor.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Sigara !
MesajGönderilme zamanı: Sal Şub 09, 2016 6:08 am 

Merakla takip ediyorum yazdıklarınızı, tüm cihazlar elinize geçtiğinde, linkleri ile beraber güncelleyebilir misiniz acaba, ben de en azından azaltmak istiyorum sigarayı :) belki vesile olur bu konu :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Şub 09, 2016 8:01 am 
Kullanıcı avatarı

scream3057 yazdı:
Merakla takip ediyorum yazdıklarınızı, tüm cihazlar elinize geçtiğinde, linkleri ile beraber güncelleyebilir misiniz acaba, ben de en azından azaltmak istiyorum sigarayı :) belki vesile olur bu konu :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tabi yeni cihazda elime geçtiğimde yine birşeyler yazarım.

Ben günde 1 paket sigarayı rahat içiyorum, hatta geçiyorum bile. Bende yarım pakete bile düşürse kardır diye girdim işin içine şuan norma sigarayı bırakın bu meret kendine bağımlı yaptı :)

Elektronik sigara ile beraber sigara bırakmada en etkili yöntemlerden birisi de Champix ancak Champix'in yan etkilerinin yanında normal sigara bile masum kalabiliyor bazen. O yüzden elektronik sigara baya mantıklı. Hem sigaranın zararlarını %98 oranında azaltıyorsunuz, hem aynı sigara gibi fiziksel keyifli bir hobi edinmiş oluyorsunuz.

Mesela beni sigarayı bıraktığımdan dönemlerde çay kahve çok zorlardı. Çünkü direk aklıma sigarayı getiriyordu. Şimdi aklıma gelince çıkarıyorum bunu artık çay kahve bitene katar tüttürüyorum :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Şub 09, 2016 5:07 pm 
Kullanıcı avatarı

Şimdi sigarayı bıraktın yarın öbür gün e-sigarayı nasıl bırakcan ?

E-sigara sağlıklı değildir,e-sigara hobi değildir,e-sigara keyifli değildir.

Bunlarla zaman geçirme kökten bırak kurtul diyorum :beer:

Yaşın daha genç eminim rahat bırakırsın ben champixle ilk defada bıraktım.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Şub 09, 2016 5:48 pm 
Kullanıcı avatarı

Git gide kullandığım likitin nikotin oranını düşürüyorum. Mesela ilk başladığımda 12 mg likit kullanıyordum. Şuan 9 mg nikotinli likiti kullanıyorum. Elimde 6 mg var. 9 mg bitince ona geçeceğim. Bir süre 6 mg'da devam ederim daha sonra 3 ve 0'a inip bu cihazdan da kurtulurum.

E-sigara tabi ki sağlıklı değil. Ancak normal sigarayı baskıladığı ve normal sigaranın yanında neredeyse zararsız olduğu için gayet tercih edilebilir. Keyif işi kişiden kişiye değişir. Bana keyifli ve güzel bir hobi gibi geldi.

İsteyen olursa e-sigara'nın sağlığa etkisiyle ilgili olumlu veya olumsuz istemediği kadar araştırma yazısı atarım. İçeriğinde neler olduğunu daha önce defalarca yazdım. Tabi gidip merdiven altı likit alırsanız kendinize daha da fazla zarar verirsiniz. Bizzat başıma geldi. Daha sonra daha kaliteli likitler aramaya başladım. Şuan kullandıklarım alınabilecek en iyi likitler.

Esigara forumunda zaten adamlar bu aleti kullanıp çocuğu gibi sevmesine rağmen hala samanlıkta iğne arar gibi en ufak sağlık etkisini bile araştırıyor. Mesela ısı kontrollü nikel tellerle ilgili baya bir tartışma dönüyor. Aralarında doktor olup bu aleti kullananlar da var. Onlar da kabul ediyor tamamen zararsız olmadığını ancak sigarayı bırakma veya yerine başka birşey koyma konusunda çok iyi bir yol olduğunu da söylüyorlar.

Arada bunu kullanıp yıllar sonra röntgen çektirip sağlık taraması yaptıranlar da var. Herhangi bir problem gözükmemiş. Ben bünyeyle alakalı olduğunu da düşünüyorum. Sonuçta çatır çatır sigara içip ölene kadar dimdik ayakta olanlar da var. Buda aynı öyle birşey. En basitinden PG alerjisi olanlarda ciddi rahatsızlıklar gösterebiliyor veya ağız florasını değiştirdiği için geçici yaralar, çok sıcak buhar kullanımında ağızda yanma çıkartabiliyor. Bende hiçbir yan etki olmadı ancak bu olmayacağı anlamına da gelmez tabi ki. Ben olabildiğince iyi aletler ve likitlerle sürdürmeye çalışıyorum.

Normal sigaranın satışı serbestken, Türkiye'de bu aletin satışının yasaklanması da tamamen politik geliyor bana. Bütün gelişmiş ülkelerde kullanımı serbest, hava alanlarında e-sigara içicileri için özel alanlar var, doktorlar sigarayı bırakmak isteyip de bırakamayanlara tavsiye ediyor.

Ben mesela sigarayı severek içen bir insanım. Bütün olumsuz etkilerinin de farkındayım. Zaten o yüzden bırakmak istiyorum. Ancak yarın birgün bir paket sigara 50 lira olsa hiç sesimi çıkartmam. Olmalı da. Avrupa ülkelerinde normal sigaralar çok fahiş fiyatlara satılıyor. Bir arkadaşım 1 dal sigaranın otomatla verildiğini ve 1 euro olduğunu söylemişti. Ne kadar doğru bilmiyorum. Türkiye'de sigara fiyatlarının herkesin alabileceği maksimum sınırda tutulmasının da bir sebebi var. Sonuçta ekonomisi büyük oranda vergiyle dönen bir ülke.

Sigara bırakılır tabi ki. Bırakanlar oluyor. Zamanında bende defalarca bıraktım ancak sürekli geri dönüyorum. Bu aletin espirisi geri dönmemi engelliyor. İşini de gayet güzel yapıyor. Yarın birgün bunu da bırakacağım. Ancak olur da nikotin krizi falan bastırırsa veya boşluğuma gelirse en fazla esigaraya geri dönerim. Bu bakımdan iyi.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Şub 09, 2016 9:12 pm 
Kullanıcı avatarı

Sigaranın yerine başka birşey koyduğun sürece sigaradan kurtulamazsın,
Mesela ben bırakırken fındık fıstık ye dediler ama anladım ki boşluk dolduruyorum onuda bıraktım
http://youtu.be/B3fddB1K3lE sıkılmazsan izle derim bana çok yardımcı olmuştu,fikrim baya değişmişti

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Şub 09, 2016 10:27 pm 
Kullanıcı avatarı

mesut yazdı:
Sigaranın yerine başka birşey koyduğun sürece sigaradan kurtulamazsın,
Mesela ben bırakırken fındık fıstık ye dediler ama anladım ki boşluk dolduruyorum onuda bıraktım
http://youtu.be/B3fddB1K3lE sıkılmazsan izle derim bana çok yardımcı olmuştu,fikrim baya değişmişti

Bunu daha önce izledim, kitabını da okudum.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Şub 10, 2016 11:48 am 
Kullanıcı avatarı

Yeni cihaz geldi. Hemen likiti doldurup kullanmaya başladım. Birkaç gün kullanayım detaylı incelemesini yaparım. Çok harika alet. Evod Renault 9 ise VTC Mini 2015 BMW 320 öyle bir fark var arada :) Son kuruşuna kadar değdi diyebilirim. Tek kötü yanı ayarlarına tam hakim değilim şuan çok hayvani bir buhar çıkartıyor ev sırlar dünyasına döndü :)

Şöyle özetleyeyim:

Resim

:)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Şub 11, 2016 8:06 am 
Kullanıcı avatarı

Sipariş nereden FT den mi ?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Şub 11, 2016 2:43 pm 
Kullanıcı avatarı

barut yazdı:
Sipariş nereden FT den mi ?

Yok abi benim banka kartları nedense Paypal'da sorun çıkartıyor. Bir türlü kullanamadım kartları. 2 ay önce herşey sorunsuzdu neden böyle oldu anlamadım. Bankaları aradım sordum hepsi bizde problem yok kartınız yurt dışı alışverişine açık dedi. Ben de diğer forumda uygun fiyata satan birisi buldum oradan aldım.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Şub 11, 2016 2:44 pm 
Kullanıcı avatarı

bende yarın cuboid siparişi geçecem FT ye :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Şub 11, 2016 4:06 pm 
Kullanıcı avatarı

barut yazdı:
bende yarın cuboid siparişi geçecem FT ye :)

Şimdiden hayırlı olsun Tayfun abi. Cuboid, VTC Mini'den sonra çıkan daha güncel bir mod. Büyük ihtimal elektronik aksam aşşağı yukarı aynıdır.

Joyatech cidden çok güzel modlar üretiyor. Atomizer konusunda bir Kangertech değiller ama olsun. Mesela bugün yeni bir özelliğini keşfettim. Çok duman evde içerken camlar pencereler kapalıyken problem çıkartıyor. Bende Evod atomizerini takıyorum daha az buhar çıkartması için. Çünkü kendi atomizerini dizginlemeyi pek başaramadım. Hele hele nikel coille çok zor :)

Evod atomizeri 1. 62 ohm gösteriyor. Kendim sarmıştım. Power modunda 8 watta kullanıyorum. Mesela kendi nikel atomizerini çıkartım, Evod atomizerini taktım. Önce ekranda nikel modunda atomizeri okuyor. Daha sonra ateşleme tuşuna bastığım anda modu power olarak kendi değiştiriyor ve gücü önceden ayarladığım 8 watt'a indiriyor. Nikel modunda normal içeceksem hava kanalları %20 açık 315 derece ve 20-30 watt arasında takılıyorum. Ciğer çekimi yapacaksam hava ayarını tamamen açıp gücü 75 watta çıkartıyorum.

Evod atomizerini çıkartıp kendi atomizerini taktığımda da otomatik olarak tam tersi nikel moduna geçirse çok güzel olacakmış ama yapmıyor.

Birde v3'de bazı buglar buldum. Stealth moduna aldığımda bazen ekranı açıp menüde gezmekte zorlanıyorum. Ben de v2'ye geri indirdim. Nasıl olsa v3 ile gelen özellikleri kullanmayacağım. V2'de ekran düzeni de daha çok kullanışlı geliyor bana.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Şub 11, 2016 4:25 pm 
Kullanıcı avatarı

öğrenecez bunları işte :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Şub 19, 2016 9:21 am 
Kullanıcı avatarı

Kullanalı baya olduğuna göre izlenimlerimi paylaşayım.

Resim koymakla falan uğraşmak istemiyorum. Merak eden bu videoyu izleyebilir: https://www.youtube.com/watch?v=7PkbcyOPrDo

Benimkini ekranı bu videodaki gibi değil çünkü ben cihazı V3'e güncelledim. Videodaki cihaz büyük ihtimal V2 firmware kullanıyor.

Cihazdan baya memnunum. Benim için tek sıkıntısı boyutu. Aslında box mod tarzı bir esigaraya göre boyutları ideal ancak bana daha küçük birşey lazım. Bakalım belki yaza doğru daha küçük cloupor mini tarzı bir mod alırım.

Özelliklerine gelirsek volt ve watt ayarı var. Volt ayarı aslında yok. Volt miktarını değiştiremiyorsunuz ancak watt ayarı varken buna pek de gerek yok. Neden derseniz volt ayarı farklı dirençteki atomizerlerde aynı gücü vermek içi kullanılıyor. Yani 1 ohm değil de 1.5 ohm bir atomizer kullandığınızda aynı gücü almanız için volt ayarını değiştirmeniz gerekiyor. Ancak watt ayarı varsa istediğiniz güç sürekli sabit kalıyor. Yani 20 watt seviyorsanız eğer başka dirençte coil taktığınızda coil direncini kendi ölçerek volt ayarını 20 watt'a göre otomatik ayarlıyor. 1 w'tan 75 w'a kadar ayar yapabiliyorsunuz. Yüksek dirençli bir coil taktığınızda kullabileceğiniz watt miktarı düşüyor. Atıyorum 60 w falan oluyor. Çünkü volt maksimum 9 ayarlanabildiği için daha fazla arttıramıyorsunuz.

Tabi bunda sıkıntı yok. Bence 50W üstü orta seviye üstü kullanıcı için bile fazla. Ben genelde 20W'da kullanıyorum düşünün artık. 0.20 ohm nikel coil ile 75 watt verdiğim oluyordu ama ortalık çok buhar oluyor göz gözü görmüyor ondan pek tercih etmiyorum :) O seviyede verdiği buharın 2-3 tane iyi közlenmiş nargileye eşit oduğunu belirteyim. Bence çok gereksiz ama bunun da manyakları var :)

Ayarlanabilir ısı kontrolü var. Buharın sıcaklığını 200 dereceden 315 dereceye kadar ayarlayabiliyorsunuz. Isı kontrolü sadece nikel, titanyum ve paslanmaz çelik coillerde kullanılabiliyor. Normal kanthal tellerde kullanılamıyor. Nasıl çalıştığını bilmiyorum ama büyük ihtimal güç verildiğinde telin frekansını ölçerek daha önceden ayarlanmış sınırlar içerisinde tutuyor. Yani 300 derece ayarladıysanız cihaz coil sıcaklığı 300 dereceye geldiğinde verdiği gücü düşürüyor ve 300 derecede sabit tutmaya çalışıyor.

Tabi ağzınıza 300 derece sıcak buhar gelmiyor. Atomizerden drip tipten falan geçerken baya soğuyor.

Isı kontrolü modundayken watt'ı da ayarlayabiliyorsunuz ancak watt sadece istenilen ısıya ne kadar sürede ulaşılacağını belirliyor yani ayarladığınız watt'ı vermiyor. Atıyorum 75W ayarladıysanız cihaz birkaç ms içinde buharı ayarladığınız ısıya yükseltiyor. 20 ayarladıysanız buhar önce soğuk gelip git gide ayarladığınız sıcaklığa geliyor.

Birde normal power, temp nikel, temp ti, temp ss seçeneklerinin yanında birde bypass modu var. Bypass modunda aradaki güç ayarlarının çıkartıp artık pil ne kadar izin veriyorsa cihaz da o kadar güç veriyor. Eski mekanik cihazların similasyonu gibi düşünülebilir.

Koruma özelliklerine gelirsek eğer yüksek akım koruması, ters pil koruması ve cihaz üstündeki sensörler yüksek sıcaklık koruması var. Ayrıca şarj girişi de 1 ampere ayarlanmış. Yani 1 amperden daha yüksek bir şarj cihazıyla kullanabilirsiniz ancak cihaz koruma amaçlı şarj olurken 1 amperden fazla güç çekmiyor.

Atomizere gelirsek eğer Ego One Mega atomizerle birlikte geliyor. Bunun bir değişik versiyonunda Tron S atomizer geliyor. Aradaki farkları bilmiyorum. Bende Ego One Mega var.

Atomizer üstünde de hava akış kontrolü var. Yani nargile gibi direk ciğer çekimi yapacaksanız ayarı sonuna kadar açıyorsunuz ve saniyeler içerisinde göz gözü görmüyor :) Daha sıcak, sigara içimi gibi istiyorsanız hava akışını kısıyorsunuz. Haliyle çekerken atomizer size bir karşılık veriyor ve çok fazla buhar çekmenizi engelliyor.

Ben düşük ohm yani subohm pek sevmiyorum. Hem çok fazla buhar çıkartıyor hem de insanı biraz yoruyor. Tabi işin eğlence kısmına gelirsek subohm çok eğlenceli. Ekstradan gelen clr coile 1.2 ohm civarı sarım yapıp 20 watt değerinde kullanıyorum. Hem fazla buhar çıkartmıyor hem de likitin aroması daha yoğun geliyor. Pil ömrü de baya uzuyor.

Pil ömrüne gelirsek eğer 1.2 ohm ve 20 watt değerinde cihazı sabah şarjda alıyorum, akşam takarken yarısında oluyor. yani 2 güne rahat çıkartır. Kullandığım pil 2500 mah Samsung 25R. 20 ampere kadar çıkış gücü sağlıyor ancak ben o kadar zorlamıyorum tabi. Zorlanması da pek tavsiye edilmiyor. Güzel ve kaliteli bir pil. Almak isteyenlere tavsiye ederim.

Haftada bir de coilin pamuğunu ve direncini değiştiriyorum.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Sigara !
MesajGönderilme zamanı: Cum Şub 19, 2016 3:40 pm 

Ürünlerin linklerini paylaşma şansınız var mı acaba?

Bize her sevdadan geriye kalan, sadece GALATASARAY...

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Şub 19, 2016 11:30 pm 
Kullanıcı avatarı

Konuyu çok yakından ilgiyle takip ediyorum fazla sürmez bende dalarım yakında bu işe satın alabilecegimiz güvenilir site lingleri falan atarsanız daha iyi olur

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Şub 20, 2016 7:36 am 
Kullanıcı avatarı

Bu mod: https://www.fasttech.com/products/3032/10015540/3821102-authentic-joyetech-evic-vtc-mini-75w-tc-vw- ... -tc-vw-apv

Ego One Mega atomizeri ben pek beğenmedim. Onun yerine Subtank mini alınabilir.

Subtank mini: https://www.fasttech.com/products/3006/10004861/2106401-authentic-kangertech-subtank-mini-clearomiz ... learomizer

Bu da Samsung 25R 18650 pil: https://www.fasttech.com/products/0/10002357/2706800-authentic-samsung-inr18650-25r-3-6v-2500mah

Yukarıdakiler azami ihtiyaç. Eğer hiçbir zaman yarı yolda kalmayayım derseniz Nitecore D2 şarj aletiyle birlikte bir pil daha alabilirsiniz.

Ucuza takılacağım derseniz eğer: https://www.fasttech.com/products/0/10014972/2712500-authentic-eleaf-ijust-2-2600mah-rechargeable

Bunlarda yedek coil: https://www.fasttech.com/products/0/10015458/2892200-authentic-eleaf-ijust-2-ec-dual-coil-sub-ohm 2-3 ay götürür.

Yalnız bu konuyu çok araştırmanız lazım. Öyle pat diye kutusundan çıkartıp kullanabileceğiniz cihazlar değiller. Google'da aramaya yaparsanız eğer çok güzel bir Türkçe forum sitesi bulabilirsiniz.

Bir de yurt içinde bu aletler gereksiz pahalı. Fasttech bu tür şeyler almak için güvenilir bir sitedir. Singapur post seçerseniz 20 günde gelir.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 429 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Sonraki

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: