RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Pzt May 21, 2018 8:54 am

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Agiz ve dis sagligi
MesajGönderilme zamanı: Pzt Mar 31, 2014 7:00 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Epeydir aklimdaydi ama bugune kismetmis, genel bir kontrol ve dis temizligi icin dis hekimine gittim. Plak ve tartar dedikleri sey ne belaymis bir temizledi hatun neler cikti agzimdan :) suan dislerim yepyeni ve dislerimin arasindaki bosluklari hissedebiliyorum :)

Simdi oral-b nin dis fircalarina sardim kullanan onerisi olan varmi ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: Agiz ve dis sagligi
MesajGönderilme zamanı: Pzt Mar 31, 2014 7:18 pm 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

Müdür o fırçalama traş gidip gidip temizleteceksin çaresi yok

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Mar 31, 2014 7:25 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Gideceğiz gitmesine o dert değil ama en azındna daha bakımlı olursak gittiğimizde ağzımızdan moloz çıkmaz diye düşünüyorum :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Mar 31, 2014 8:15 pm 
Kullanıcı avatarı

cok fena bisey o ya 6 ay sonra o dis aralari yine doluyo yine gidiyosun kan govdeyi goturuyo :muhaha:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Nis 01, 2014 1:21 pm 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

Renault9 yazdı:
Gideceğiz gitmesine o dert değil ama en azındna daha bakımlı olursak gittiğimizde ağzımızdan moloz çıkmaz diye düşünüyorum :)

Bina yapardık la onlarla atmasaydınız

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Nis 01, 2014 5:36 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Tam senlik ama değersiz maden :)

karadeniz yazdı:
Renault9 yazdı:

Bina yapardık la onlarla atmasaydınız

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Nis 04, 2014 6:23 pm 
Kullanıcı avatarı

Akşamları dişleri listerin gargara ile fırçalıyorum ,2 haftada 1 ise önce orak kretuar dediğimiz el aleti ile diş taşlarını çıtı pıtı temizliyorum su ile durulama sonrası ardından pronemal diş macunu - durulama - oral-b diş ipi ile ara yüz temizliği - durulama - listerin ile fırçalama - durulama - havlu ile diş etlerine değmeden kurulama , sonuç mu ? yaşamak gerek :D

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Nis 04, 2014 10:07 pm 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

beredeyse benim arabaya yaptıklarımı sen dişlerine yapıosun :)))

samsunlu R-9 yazdı:
Akşamları dişleri listerin gargara ile fırçalıyorum ,2 haftada 1 ise önce orak kretuar dediğimiz el aleti ile diş taşlarını çıtı pıtı temizliyorum su ile durulama sonrası ardından pronemal diş macunu - durulama - oral-b diş ipi ile ara yüz temizliği - durulama - listerin ile fırçalama - durulama - havlu ile diş etlerine değmeden kurulama , sonuç mu ? yaşamak gerek :D

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt Nis 05, 2014 6:42 am 

Renault9 yazdı:
beredeyse benim arabaya yaptıklarımı sen dişlerine yapıosun :)))

samsunlu R-9 yazdı:

bir işin layıkı ile uzmanı olmak güzel... size gelsin :nazar:

sabah senaryosu;
Ercan benim arabaya yaptıklarım gibi diyince düşününce ortak noktalar var gibi dişlerde aynı araba gibi yıllarca garajda(ağzında) saklarsın
sıkıldım bir iki kelime konuşayım(turlayım) dersin çıkarsın ortama,...karşı tarafta atarlanıp konuşur ortamda karşılarsınız bir yerde kavşak misali...an gelir elinoğlu vurur gümm..
gitti orjinal dişler(kaput çamurluk ) sonra fotograflarda at dişine eşdeğer porselen çakması dişlerle gelsin pozlar... nasıl olsa devletten bedava yapılmıştır ve artık dişleri ele alıp fırçalama kolaylığı da işin bonusudur olan oldu gö.ümü burnumu kaldırayım dövme yaptırayım vb.vb. bir nevi (şahini doğana çevirmek gibi) uzar oğlu uzar..:ramo:

favori dişmacunu Colgate Misvak :good:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Nis 10, 2014 7:16 am 
Kullanıcı avatarı

50 yaşına yaklaşıyorum :islik: çok şükür hiç çürük yok, tek ısırmada akü kablosu kesiyorum :ramo: . maşaallah bana, sadece yaptığım şey, hergün mutlaka en az 1 kere diş fırçalarım, bulursamda misvakımı misvakta kullanırım

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Nis 10, 2014 8:00 am 
Kullanıcı avatarı

fuzuli yazdı:
50 yaşına yaklaşıyorum :islik: çok şükür hiç çürük yok, tek ısırmada akü kablosu kesiyorum :ramo: . maşaallah bana, sadece yaptığım şey, hergün mutlaka en az 1 kere diş fırçalarım, bulursamda misvakımı misvakta kullanırım

vay be maşallah diyelim :nazar: ben daha 24 yaşındayım 1 dişim gitti 1 kanal 1 dolgu ve çürük 4 diş daha var ayağım gitmiyor diş hekimine. ne kadar baktıysam nafile bizim ailenin diş yapısı biraz zayıf genetik olarak sanırım :cry:

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Nis 10, 2014 8:26 pm 
Kullanıcı avatarı

fuzuli yazdı:

valla maşallah yaş 37 agzımda 8 tane orjinal diş kaldı diyerleri porselen köprü diş geçen ay kaplamalı dış agrıdıgından doktor çekti saglam diş gidince 4 tane köprü diş çöpe gitti 5 diş eksigim var yanlarda 850 papel istedi dişçi şimdilik askıya aldık ama yemek yerken bazen dilimi fena ısırıyorum heralde çene baskısı terazili baskı yapmıyor

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Nis 11, 2014 7:26 am 
Kullanıcı avatarı

her gün sabah akşam fırçalarım sigaradan dolayı biraz dert oluyor ama üstesinden gelmeye çalışıyorum. Yaş 37 sadece tek dişten oldum oda dişimle bira kapağı açtığım için :)

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum May 09, 2014 4:31 pm 
Kullanıcı avatarı

geçen çarşamba dişçiye gittim dolgu düştü diye dişin kalan yerini çektirmek için çekti hatun saolsun o an hiç acımadı ama baya uğraştı iki gün bişey yoktu sonra ağzımın içine sıçmış hatun her yer mosmor cumartesi ağrı başladı pazar berbattı günde 3 tane alabilirsin dediği ağrı kesici apranax ı günde 8 defa almaya başladım pazartesi tam gidicem bizim elaman geçer gerek yok gitme ordaki yaralar kapanıyo ondan dedi geçen yıl ondada olmuştu kanıma girdi gitmedim salı günü dayanamadım gittim bir ilaç koydu çarşamba öğlene kadar hiç ağrı yoktu tekrar ordaki ilaç bitince tekrar başladı aradım geleyim mi diye yokmuş kendi neyse ağrı kesiciye devam allahtan perşembe günü yapmadı şimdi baya kapanmaya başladı şükürler olsun allahım düşmanıma göstermesin diş ağrısını kadın gel bi ara temizleyelim dedi ama gitmeye çekiniyom bi kamyon moloz çıkıcak eminim

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt May 10, 2014 10:25 am 
Kullanıcı avatarı

mustafa yazdı:
geçen çarşamba dişçiye gittim dolgu düştü diye dişin kalan yerini çektirmek için çekti hatun saolsun o an hiç acımadı ama baya uğraştı iki gün bişey yoktu sonra ağzımın içine sıçmış hatun her yer mosmor cumartesi ağrı başladı pazar berbattı günde 3 tane alabilirsin dediği ağrı kesici apranax ı günde 8 defa almaya başladım pazartesi tam gidicem bizim elaman geçer gerek yok gitme ordaki yaralar kapanıyo ondan dedi geçen yıl ondada olmuştu kanıma girdi gitmedim salı günü dayanamadım gittim bir ilaç koydu çarşamba öğlene kadar hiç ağrı yoktu tekrar ordaki ilaç bitince tekrar başladı aradım geleyim mi diye yokmuş kendi neyse ağrı kesiciye devam allahtan perşembe günü yapmadı şimdi baya kapanmaya başladı şükürler olsun allahım düşmanıma göstermesin diş ağrısını kadın gel bi ara temizleyelim dedi ama gitmeye çekiniyom bi kamyon moloz çıkıcak eminim

Geçmiş olsun.Berbat bişey diş ağrısı.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt May 10, 2014 1:13 pm 
Kullanıcı avatarı

Bahsettiğiniz temizlemeyi yaptırınca dişlerde beyazlıyor mu ?

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cmt May 10, 2014 4:53 pm 
Çakma Admin
Kullanıcı avatarı

SMT KRMN yazdı:
Bahsettiğiniz temizlemeyi yaptırınca dişlerde beyazlıyor mu ?

pasta cila gibi düşün, temizlik pasta ise parlatma cila oluyor... :)

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Agiz ve dis sagligi
MesajGönderilme zamanı: Pzr May 11, 2014 8:36 am 
Forum Yöneticisi
Kullanıcı avatarı

Acıkcası orjinal rengine dönüyor diş, ekstra bir beyazlık olmuyor :)

Sent from my iPad using Tapatalk

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr May 11, 2014 10:04 am 
Kullanıcı avatarı

bi ara da ben yaptırayım bari :D

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr May 11, 2014 6:58 pm 
Kullanıcı avatarı

Bende o naneden yaptırmayı düşündüm. Ege diş fakültesine gittim bir sıra verdiler bana taa eylüle. Birde sırayı mart ayında aldım :) Geçen ayda bir çürük dişin dolgusunu yaptılar. Çürük biraz ilerlemiş. Tedaviyi yapanlarda diş fakültesinde okuyan 2 öğrenci. Dişim bir süre sonra sızlamaya başladı. Dedim ben böyle devam edemeyeceğim anestezi istiyorum. Bir tane iğne vurdular diş köküne. Bir 5 dakika beklediler sonra makineyi bir sürttü ben yine sızlanmaya başladım arkadaş 1 ampul anestezi vurdular bende hala tık yok. İçimden lan alkolden mi oluyor bu içmeyi bıraksam mı acaba yarın birgün ciddi ameliyata girsem canlı canlı kesecekler beni diye düşünüyorum :)

Baktılar anestezinin tutacağı yok 1 ampul daha vurdular ama benim ağzım yerinde mi değil mi farketmiyorum bile komple ceneden sökseler ruhum duymaz :) Yine makineyle girdi dişe hala sızlıyor. Durumu anlattım sonra dedim yapacak birşey yok siz böyle devam edin. Gözümden yaş gele gele yaptılar dolguyu :)

Yalnız öğrencilerin teknisyenle konuşması çok fenaydı. Her yaptıkları dolgu başına puan alıyorlarmış tam teknisten gelince birisi direk "Bu dişe 1 puan yetmez en az 2 puan istiyoruz " dedi ağzımda da pamuk var gülecem gülemiyorum :)

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 20 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: