RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Pzr Ağu 19, 2018 3:07 pm

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: hız yapınca rölanti artması
MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 06, 2011 3:50 pm 

arabamda gözlemdiğim rölanti ile ilgili bir sorum var arabamın rölantisi 9 ayarlı .hava ayarı lambda 0,93-0,96 AFr 14,3 gibi ayarlı .ama diyelim arabayı hızlı kullandım devirli birşeyler oluyor rölanti 11 çalışıyor .sonra ne kadar kullansamda şehir içinde gezmeye devam etsemda aynı .ertesi gün tekrar 9 rölanti 9 aynen devam .taki hız yapana kadar .

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 06, 2011 7:30 pm 
Kullanıcı avatarı

kullandığınız yağ nedir ? 20 50 muhtemelen.. olması gerekende bu yağ ama şöyle bir durum var eğer yağ ısınırsa incelir. incelen yağ daha az sürtünme yapar böylece rolanti yükselir.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 06, 2011 7:35 pm 

İSTANBUL TrafİNDE SAaTLERCE YOL YAPIYORUMDA ISINMIYORDA .OTOBANDA HIZ YAPINCA Mı ısınıyor yağ?ayrıca ısınmayla alakalı değil sadece devirli hızlı kullandıktan sonra yükseliyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 06, 2011 11:16 pm 
Kullanıcı avatarı

beyin diyaframın yumuşuyor

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 06, 2011 11:52 pm 

Aynı sorun bendede var hızlı gidince değil ama normal gidince rolanti 10 yada 11 oluyor ama sabit durunca 9 oluyor.
hava filitresinin hortumunu çıkardım önden ruzgar girince rolanti sapıtıyor düzeldi ama şimdide firene basınca rolanti yükseliyor sende bi dene motor çalışırken fireni pompala rolanti oynuyorsa westinghouse hava kaçıyor ve ben farları açıncada rolanti düsüyor büyük ihtimal dinamonun kömürleri bitik.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 07, 2011 8:43 am 
Kullanıcı avatarı

tarık yazdı:
Aynı sorun bendede var hızlı gidince değil ama normal gidince rolanti 10 yada 11 oluyor ama sabit durunca 9 oluyor.
hava filitresinin hortumunu çıkardım önden ruzgar girince rolanti sapıtıyor düzeldi ama şimdide firene basınca rolanti yükseliyor sende bi dene motor çalışırken fireni pompala rolanti oynuyorsa westinghouse hava kaçıyor ve ben farları açıncada rolanti düsüyor büyük ihtimal dinamonun kömürleri bitik.

karbüratör ile ilgili bi sıkıntın var bence ben karbüratörü yaptırmadan önce benimki de öyleydi dururken falan 1000-1100 olması gereken rölanti son zaman lar ara ara 1500-1600 lere kadar çıkıyordu sonra karbüratör iç parçalar yenilendi temizlendi şimdilik sıkıntıyok ya karbüratörün sorunlu yada contalardan falan hava alıyor bence ben de döyle bi sıkıntı için ustaya gittim di abi westinghouse a bak dedim bana çok güldüydü sonra beni karbüratörcüye gazladıydı şimdi sorunsuz

Biz bize yeteriz 1.4 severiz

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 07, 2011 8:45 am 
Kullanıcı avatarı

salla2000 yazdı:
tarık yazdı:

karbüratör ile ilgili bi sıkıntın var bence ben karbüratörü yaptırmadan önce benimki de öyleydi dururken falan 1000-1100 olması gereken rölanti son zaman lar ara ara 1500-1600 lere kadar çıkıyordu sonra karbüratör iç parçalar yenilendi temizlendi şimdilik sıkıntıyok ya karbüratörün sorunlu yada contalardan falan hava alıyor bence ben de döyle bi sıkıntı için ustaya gittim di abi westinghouse a bak dedim bana çok güldüydü sonra beni karbüratörcüye gazladıydı şimdi sorunsuz

hatta beni rencide etmişti parmakla beni gösterip gösterip güldüydü :lol: :lol: :lol: :lol: yaptıydı

Biz bize yeteriz 1.4 severiz

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 07, 2011 5:07 pm 

Motor kurumları atıyordur :) Bende de uzun bir aradan sonra şehir dışı 100 km filan gidince oluyor. Araba kendine geliyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 07, 2011 8:12 pm 
Kullanıcı avatarı

aldım alalı toplam 13 km yol yapmışım(kapının önüne geldiği andan kelli) :keş: ,arabada bırakın takımı bant bile bırakmadım,bomboş bi bagaj,bomboş torpido ve kapı cepleri,istepneye bro jantı aldım,halaa taktırmadım ve inik duruyo,fena bıkmışım arabayla oynamaktan

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 07, 2011 9:01 pm 
Kullanıcı avatarı

Hakkında Hayırlısı Olsun Selim Amıca :hhe:

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 10 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot], Google [Bot] ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz