RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Cum Tem 20, 2018 1:21 am

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Çrş Eki 11, 2017 7:50 am 

Arkadaşlar benim 1991 spring aracım var 3 aydır arada bir çalışmıyor. Ustaya götürdüm orada çalıştığından arızayı bulamadılar. Kontağı açıyorum sarı ışık sönünceye kadar bekliyorum sonra marşa bastığımda araba marşta kalıyor sarı ışık yanmıyor araba çalışmıyor. bunun ne zaman yapacağı belli olmuyor, genelde ilk çalışmada daha çok yapıyor. Gaz elektrik tesisatına röle taktırdım işe yaramadı, elektrik tesisatını söküp yeni tesisat çektim sorun kalmadı gibiydi ama yine bazen çalışmıyor. yardımcı olabilirseniz sevinirim iyi günler

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Eki 12, 2017 6:08 pm 

tüp tesisatının motorun çalışıp çalışmadığını anlaması için bir kablo ateşleme sistemine bağlanır. motor istop kontak açık konumda iken ateşleme olmayacağından gaz kapalı olur. marşa basıp motor dönmeye başlayınca ateşleme sistemindeki elektrik algılanıp tüp açılır.

demek istediğim lpg düğmesinin motorun çalışıp çalışmadığını algılamaya yarayan kablsunda temassızlık veya oksitlenme olabilir. bu kablo broadvaylarda mobinden distribütöre giden kabloya dışardan bobin gibi sarılarak bağlanır.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 13, 2017 4:07 am 
Kullanıcı avatarı

Sarı ışık yanmadığında göstergedeki ikazlar da sönüyorsa(şarj, yağ lambası gibi) kontak termiği arızalı olabilir. Röle ve yeni tesisat arızayı bitirmeliydi. Bir müddet motoru stop etmeden önce benzine alıp benzinde çalıştırmayı deneyiniz. Yine çalışmazsa ateşleme veya kontak üzerine gidilebilir.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 13, 2017 6:03 am 

Geçtiğimiz Çarşamba günü oto elektrikçiye götürdüm araba ateşleme yapmadığı zaman sarı ışık yanmaz dedi ama işin ilginç kısmı arabayı vurdurunca çalışıyor onu çözmüş değiliz.
Araba spring ama elktronik ateşleme takmış benden önceki sahibi bende distribütör takımını değiştirdim elektronik ateşlemeye uyumlu oldu dediler. Usta bobindeki kablonun birtanesini çıkardı ve marşa bastığımda sarı ışık yanmıyor du ve araç çalışmadı tam arıza buydu ama araç vurdurunca nasıl çalıştı onu çözemedik yardımlarınız için teşekkürler

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: