RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Sal Nis 24, 2018 12:56 am

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Cmt Eki 28, 2017 12:30 pm 

Selamünalyküm aracım 1991 model spring ancak önceki sahibi elektronik ateşleme sistemi yaptırmış. Aracımı 7 yıl önce aldım son üç aydır bazen çalışmama sorunun var ustaya götürdüğümde çalışıyor ve bu yüzden arıza tespiti yapamıyorduk. Bu gün sabah araba sorunsuz çalıştı, aradan 1-2 saat geçtikten sonra çalışmadı, bobinden dıstributor'e giden kabloyu çıkardım boyasız metal yüzeye 1cm kadar yaklaştırdım ama kıvılcım çıkmıyordu ancak arabayı bayırdan salıp vurdurunca çalıştı. sorun bobinde mi yoksa başka bir yerde mi anlayamadım. Çalışmama sorunu herzaman olmuyor. mayına basmak gibi ama nerede nezaman basacağın hiç belli değil yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim hayırlı günler.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Eki 29, 2017 5:15 am 
Kullanıcı avatarı

Bobin ve distribütördeki 12V geçen kabloları, beyin açıktaysa girip çıkan kabloları gevşemişse sıkınız. Kablo uçlarında oksitlenme varsa temizleyiniz. Bobinde arıza yoksa elektrik gelmiyordur.

Elektronik ateşlemeyi bilmiyorum ama platin kumandalı sistemde 12V devresi kontaktan çıkar, bobine girer ve çıkar. Bobinden çıkan kablo distribütöre girer ve platinle meksefeden geçer. Anlattığım yolda bir temassızlık olsa bobin çalışmaz.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Kas 03, 2017 12:18 pm 

Hayırlı Cumalar geçtiğimiz pazartesi günü aracımı tekrar oto elektrikçisine götürdüm arızayı sonunda bulduk volant okuyucusunda sorun çıktı sanırım temassızlık varmış değiştirdim şimdilik herhangi bir sorunla karşılaşmadım hayırlı günler.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: