RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Pzr Ağu 19, 2018 5:24 am

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Cmt Ara 09, 2017 3:02 pm 

Merhaba Arkadaşlar,
Konuyu yanlış yere açmış olabilirim

Benim sorunum 3.viteste giderken 2500-3000 devir bandında araçtan çok çok hafif lok lok sesi geliyor ve gaz verdikçe hızlanıyor belli bir noktada kesiliyor ayrıca çok nadirde olsa sağa dönüşlerde sağ ön teker civarından tak tak ses geliyor ve direksiyon titriyor (Sağ aks 5 ay önce değişti) fren diklerim ve kampanalarım eğri bundan kaynaklanıyor olabilirmi
Ve bazende direksiyonu tam sola kırıp toplamaya başladığımda direksiyon anlık olarak sertleşiyor ve tak sesi geliyor bu ses geldiğinde ise yumuşayıp normale dönüyor

Bu sorunlarım neyden kaynaklanıyor olabilir araç broadway şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkğr ederimgq

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Ara 10, 2017 2:26 am 
Kullanıcı avatarı

Direksiyonu sola kırdıktan sonra toplarken gelen tak sesi kutudaki boşluktan olabilir. Direksiyon simidi topladıktan sonra başka yere bakıyorsa diş atlamış olur. R12 kutusundaki sisteme ne kadar benzediğini bilmiyorum ama alttaki kapakta baskı kepi ve yay varsa araya pul atarak dişlilerin tam temasını sağlayabilirsiniz.

Sağa dönüşteki seste aks da şüpheli olabilir. Bir yıl arayla iç körükleri yırtıldığı için iki aks değiştirdim. Şimdi üzerinde olan aksları takıldı. Takarken tekerlek göbeğine 5-6 pul atıldığında Çin malı parçadan şüphelenmiştim. Tamirhane kapısından çıkarken sağ mafsal laleden kurtuldu ve körüğü doladı. Bu sefer boşluğu almak için tornacıda bilezik benzeri parça yaptırdık ve porya ile dış körük arasına yerleştirdik. Çıkışta rotçuya gösterdim. Sağ teker 2cm içeri çekilirse kamber ayarı düzelir demişti.

Belki de arıza yoktur. Direksiyon kutusunun travers üzerindeki hizalaması bozulmuştur. Aklıma şimdi bunlar geliyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr Ara 10, 2017 4:39 pm 

Yaşadığım yerde sanayi ve ustalar çok kötü bu sorunlarımı iyi bi usta baksa 1 günde çıkar araç temize sağ tablayı değiştirdim değiştiren usta taşıyıcı 1 cm kaydırmış rotçu şaseciye çektir abi 1 cm dedi şaseciye gittim çektirdi bu seferde rot kolunu eğdi onuda yaptırdım böyle bir yer işte yaşadığım yerin sanayisi

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: