RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Prş May 24, 2018 3:24 pm

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Sal Ara 12, 2017 8:22 pm 

Bugün broadway gte 92 model aracımda ilk çalışmadan sonra 5 dakikalık bir mesafe gittim stop ettim ve ondan 10-15 dakika sonra aracımı kontağı çevirdiğimde çalıştıramadım 7-8 defa marş yaptım 5-10 saniye tuttum bıraktım yine olmadı diğer denemelerimde gaz pompalayarakta destekledim daha sonra son çare olarak gaz-benzin değiştirme anahtarını ortaya alıp marşa bastım aracım çalışınca hemen tekrar gaz konumuna aldım sonra saat gibi sorunsuz çalıştı sizce yaşadığım sorun ne olabilir cevaplarmısınız yada sonraki günlerdede bu sorunu yaşarmıyım ???

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Sal Ara 12, 2017 9:57 pm 

anladığım kadarıyla 5 dakikalık yolu gidene kadar motor ısınmamış. beyne sıcak su gelmeyincede beyin karlanma yapmış. beyin karlanma yapınca diyafram sibobu tam kapanamıyor ve bakır borudaki gazı sürekli motora veriyor. gaz filtre kutusunda aşırı derece birikiyor. siz marşa basarken aşırı gazdan dolayı hava yetersiz geldiğinden araba çalışmıyor. yani ilk 5 dakika lpg beyni karlanmıştır.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Ara 13, 2017 3:15 am 
Kullanıcı avatarı

Eski anahtarım ara sıra yapıyordu. Görünürde beyinde karlanma olmamıştı. Birkaç sene sonra anahtar bozuldu ve tank yenilerken onu da değiştirdiler. Anahtar dan geçen akım kesici valfi açamamış olabilir. Anahtar bozulana kadar çalışmadığı zamanlar anahtarla oynayarak idare edebilirsiniz. Bozulursa parça kablonun bir ucunu valfe, bir ucunu ateşleme bobinine sıkıştırırsanız tamirciye kadar rahat gidersiniz.

Yine de siz önce beynin sıcaklığına bakın. Normalde el değilmeyecek kadar ısınır. Ayar vidasını son kurcaladığımda parmağım yanmış ve su toplamıştı. Motor ısındığı halde beyin tatlı ılıksa o da kötü.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Ara 14, 2017 9:08 pm 

Gaz kesici olabilir,kısa mesafe gitmişsin hava eksi 5'in altındaysa stop ettiğinizde sistemde kalan lpg donmuş olabilir,yine kısa süre kullandığınızı göz önünde bulundurursak disbiritör kapağının içi nemlenmiş olabilir benzinde uzun süre kullanmadıysanız ve o gün benzinde kullandıysanız depodaki pislik anlık olarak karbüratöre pislik gitmiş olabilir

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: