RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Sal Ağu 21, 2018 10:04 pm

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
MesajGönderilme zamanı: Prş Oca 18, 2018 12:12 pm 
Kullanıcı avatarı

Merhaba,
Salı günü aldığımız ilk arabamız olan 89 model R11 GTS aracımızda ufak tefek problemler mevcut. Sizin tecrübelerinizle belki bu sorunlar giderilebilir diye danışmak istedim. Dün yağmurlu hava aracı kullanırken arka cam buhar oldu ve rezistansı çalıştırdım ama bir türlü buhar gitmedi muhtemelen rezistans hiç çalışmıyor çünkü az bile olsa buharda yok olma olmadı. Ayrıca arka cam sileceği düğmesine bastığımda silecekte çalışmadı. Bagajı açtığımda bagaj kilidinin yanında 5 tane pinin dayandığı bir parça gördüm muhtemelen içeriden verilen sinyali iletmek için. O yarçadaki pinlerin oturduğu yuvadaki karşılıkları olan metaller sanki kaynak makinası deydirilmiş gibi uçları erimiş. Silecek ve rezistansın çalışmama nedeni bu olabilir mi?
İkiz çocuğumuz olduğundan çocuk koltuklarını sabitlemek için ayrıca arka koltuğa emniyet kemeri takımı alacağım. Bunun montajında dikkat etmem gereken bir nokta var mıdır?

Şimdiden yardımız için çok teşekkür ederim.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Prş Oca 18, 2018 8:25 pm 

arka cam ısıtıcı ve arka cam sileceği bagaj kilidinin ordan elektrik alır. pinler birbirini tam karşılıyormu bakmak lazım. erimiş dediğiniz yer bagaj kapağını açıp kapatmaktan sürtünmeyle aşınmıştır. nede olsa 89 model. pinlerin sıfırı bulunurmu bilmem ama çıkmada olabilir. oksitlenme falanda olabilir. oraya elektrik gelip gelmediğini ölçmek lazım önce.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzt Oca 22, 2018 8:49 am 
Kullanıcı avatarı

Bugün oto elektrikçiye gidecem bu nedenle, elektrik gelip gelmediğini kontrol etsin hemde sol sinyal ve arka park yanmıyordu onlara baksın. Haftasonu arka emniyet kemeri takımı aldım ama daha takmak nasip olmadı.

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: