RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Sal Ağu 21, 2018 10:04 pm

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: ...Karbüratör...
MesajGönderilme zamanı: Pzt Oca 22, 2018 1:14 pm 

Arkadaşlar hemen hemen her formda olan bir konuyu acacagim bilindigi uzere brodway araclarin bazi modellerinde karbüratör ust ve alt olmak uzere cift bogazlidir. Altta ki sicak hava girişi ustteki soguk hava girişi. Aracimin alt bogaz hortumunun yirtik ve bagli olmadığını gördüm ve gittim borudan aldim takarken boruyu takacagim bir ucun (bu uc ust boru tarafında ki ucu oluyor) bantla hemen hemen yarısının kapatilmis olduğunu gordum ama yine de taktim boruyu pislik falan kacmasin gibisinden. Sizce araca bir zarari olur mu acaba soguk girişi bozuk oldugu için mi kapatılmıştir. Bazilari takilmasinin yakiti artirdigini söylüyor sizce dogru mu araca ne gibi etkileri olur ?Daha once boyle bir sey yasayan arkadaslar varmi?

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: ...Karbüratör...
MesajGönderilme zamanı: Pzt Oca 22, 2018 9:37 pm 
Kullanıcı avatarı

O parça karbüratör değil hava filtre kazanı, havanın sıcak taraftan mi yoksa soğuk taraftan mi geleceğini ayarlayan yaylı bir klepe var onunda adı termoregulator.

Eğer termoregulator vida vb birşey ile sabit hale geldiyse onu sabitleyen malzemeyi sokmeniz gerekir. Sizin yazdığınıza göre orası bantlanmis filtre kazanına giren hortumu sokup termoregulatorun çalışıp çalışmadığını kontrol etmek gerekir sonra bağlantılari yaparsınız.

Emme manifoltu üzerinden gelen sıcak havada oksijen yoğunluğu ön taraftan gelen soğuk havadan daha az olduğundan zengin karışım olur yakıt bir miktar artabilir. İşin teknik ayrıntısına fazla girmiyorum.

Eğer aracın benzinde ve LPG'de yakıt ve cekisinden memnunsaniz kurcalamayin derim.

Ama ben illaki fabrika çıkışı gibi yapacağım derseniz aracta LPG var ise sökün fabrikanın çıkardığı gibi kullanın. Bütün sistemi orijinal hale getirin sorun olmaz o zaman.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: