RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Pzr Ara 09, 2018 10:09 pm

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: kapak contası yanık yardımm
MesajGönderilme zamanı: Sal Oca 02, 2018 9:08 pm 

meraba abilerim renault 9 broadway 1993 model aracımın kapak contası yaktığını yeni öğrendim büyük ihtimalle 5 6 aydır böyle kullanıyordum motora su karıştırmıyor ama karbüratör kapağının içi su ve motor yağıyla karışmış durumda. benim sanayiye gitme sebebim gaz beyninin donmasıydı tanıdık usta devirdaimde sorun var dedikten sonra 50 tl ye yeni devirdaim aldım değiştirdim ama sorunun orda olmadığını anladık malesef değiştiriken 1 vidanında kafasını kırdım araba çalıştı eve gittim sanayiye geldim arabayı tekrar çalıştırmaya çalıştığımda çalışmadı öylece kaldı sorunu bulamadık ateşleme yapıyor onda bi sıkıntı yok devirdaimden biraz su kaçırıyor sadece sizce neden çalışmamazlık yapar 1 gün öncesinde tek marjla çalışan araç?

NOT:şimdi abilerim dersiniz nasıl o kadar kullandın maddi durumum iyi değil babamdan kaldı araç tek başıma okumaya çalışıyorum elimden geldince kendim yapıyorum herşeyi sizde yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Çrş Oca 03, 2018 9:22 am 

Merhaba öncelikle geçmiş olsun kırılan devridaimi bir salla yerinden oynamıyorsa vidayı şimdilik elleme su sızıntısınıda nerden geldiğini tam tespit et sıvı contayla kapatmayı dene
Gelelim contaya bineceksen değişecek o conta kapak taşlamaya gerek yoksa sadece conta al 30 tl civarı bi 50 tlde el emeği ver sadece contayı değiştir usta motor yapılması lazım falan derse durumum yok de sadece contayla bir müddet daha halledebilirsin

Aracın çalışmamasıda büyük ihtimal contadan

Geçmiş olsun tekrar

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum Oca 05, 2018 12:06 pm 

Tolga__87 yazdı:
Merhaba öncelikle geçmiş olsun kırılan devridaimi bir salla yerinden oynamıyorsa vidayı şimdilik elleme su sızıntısınıda nerden geldiğini tam tespit et sıvı contayla kapatmayı dene
Gelelim contaya bineceksen değişecek o conta kapak taşlamaya gerek yoksa sadece conta al 30 tl civarı bi 50 tlde el emeği ver sadece contayı değiştir usta motor yapılması lazım falan derse durumum yok de sadece contayla bir müddet daha halledebilirsin

Aracın çalışmamasıda büyük ihtimal contadan

Geçmiş olsun tekrar

saolasın. conta yandı dediler 300 tl en az felan dediler bakmadan dedin gibiyse öyle yapıcam yarın

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 3 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Geçiş yap: