RENAULT 9-11 KULÜBÜ

Türkiye'nin İlk ve Tek Renault 9-11 Kulübü
Zaman: Sal Eki 23, 2018 7:03 pm

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: 92 GTE Far elektrik sorunu
MesajGönderilme zamanı: Pzr May 13, 2018 12:38 pm 

Merhab arkadaşlar, 92 Model GTE var fakat elektrik tesisatındaki sorunları bir türlü çözemedik. 2 Elektrikçiye gösterdim bir şey anlamadılar.
Şimdi farları kısa/uzun açıyoruz, sol farda sıkıntı yok tam yanıyor fakat sağ far kısık yanıyor. Ampulleri değiştirdik aynı, kabloları yeniledik aynı.
Aracın elektrik tesisatıyla baya oynanmış gibi gözüküyor, elektrik panosunun üstüneki kağıtlarla sigortalar uyuşmuyor. Ayrıca arabada far rölesi yok. Tavan lambası geciktirme rölesi yok.
Sol Fara elektrik çekilmiş oradan direk sağ fara elektrik alınmış. Arkadaşlar var mı sorunun neyden kaynaklanabileceğini bilen ? Şimdiden teşekkürler.

Başa Dön

Mesaj Başlığı: Re: 92 GTE Far elektrik sorunu
MesajGönderilme zamanı: Pzr May 13, 2018 1:03 pm 
Kullanıcı avatarı

Sol fardan sağ fara tesisat çekilmişse soldan gelen bağlantı bile arızalı olabilir. Normalde röleden çıkışta ikiye ayrılması lazımdı. Kendi arabamda park lambaları da aynı şekildeydi. Diğer lamba da sönünce tesisatı kendim çekmiştim.

Birinci ihtimal sağ far ampulü içindeki flamanin biri kopmuş olabilir. Ampül patladığı için park lambası da yanıyor olabilir. Ampulü dışarı alıp baksaniz daha iyi olabilir.

Ikinci ihtimal ampule takılan fiş arızalıdır. Yüksek ısı pabuçları bozarak temassizlik yapabilir. Fisin kendisi gevreyip dökülebilir. Kabloyu oynattiginizda ampul yanabilir.

Cep telefonumdan gönderildi.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Pzr May 13, 2018 1:21 pm 

Cihangir KALKAN yazdı:
Sol fardan sağ fara tesisat çekilmişse soldan gelen bağlantı bile arızalı olabilir. Normalde röleden çıkışta ikiye ayrılması lazımdı. Kendi arabamda park lambaları da aynı şekildeydi. Diğer lamba da sönünce tesisatı kendim çekmiştim.

Birinci ihtimal sağ far ampulü içindeki flamanin biri kopmuş olabilir. Ampül patladığı için park lambası da yanıyor olabilir. Ampulü dışarı alıp baksaniz daha iyi olabilir.

Ikinci ihtimal ampule takılan fiş arızalıdır. Yüksek ısı pabuçları bozarak temassizlik yapabilir. Fisin kendisi gevreyip dökülebilir. Kabloyu oynattiginizda ampul yanabilir.

Cep telefonumdan gönderildi.

Hocam far rölesi yok araçta. Ampüller sağlam. Kabloları kontrol ettik fakat sokete bakamadık. Sağ far yanıyor ama çok az yanıyor. Farları açınca silecekler çalışıyor.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: Cum May 18, 2018 12:34 pm 

ayrı ayrı linye çekilmesi lazım adana da isen bakalım

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 4 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz